W Liturgii wspominamy św. Apostołów Filipa i Jakuba. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Fuły za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu wyjątkowo w piątek po mszy św. wieczornej prosimy rodziców dzieci rocznicowych.

Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne: „dni krzyżowe”). W dni krzyżowe o godzinie 17.30 (jeśli będzie tylko ładna pogoda) procesja z Najświętszym Sakramentem i Litanią do Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami. Będziemy razem prosić dobrego Boga o dobre, obfite zbiory oraz o sprzyjającą pogodę. Poświęcenie pól w następną niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po mszy św. popołudniowej. Przy tej okazji dziękujemy mieszkańcom roli Bierówki za złożoną ofiarę na kościół.

We wtorek Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika. Na Wawelu święcenia diakonatu o godz. 9.00. Procesja na Skałkę będzie w niedzielę 13 maja: rozpoczęcie na Wawelu o godz. 9.00. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Wszystkich solenizantów ogarniamy życzliwym sercem i modlitwą.

Dziękujemy Beacie i Jakubowi Luberda; Elżbiecie i Krzysztofowi Mikołajczyk za ofiarę złożoną na kościół. Dziękujemy członkom grup parafialnych za ufundowanie ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy Bartłomiejowi Dyrcz za złożoną ofiarę ze sprzedaży książki „Urywki życia. x. Jan Mach. Architekt duszy” z przeznaczeniem na polichromię.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godzinie 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.00.

Kolejny dzień nowenny miesięcy z racji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości będzie w piątek 11 maja. Rozpoczniemy nabożeństwem majowym i adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a potem msza św. w intencji Ojczyzny.

Próby liturgiczne: dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej: poniedziałek i czwartek o godzinie 16.00. Próba śpiewu – sobota godzina 10.00.
Dla dzieci rocznicowych: wtorek i piątek o godzinie 16.00.
Próba scholi w sobotę o godzinie 9.00. Obecność wszystkich śpiewających dzieci na próbie obowiązkowa.

Przypominamy harmonogram uroczystości parafialnych:
13 maja, rocznica Pierwszej Komunii Świętej, o godz. 11.00
15 maja, 25 lecie święceń kapłańskich ks. Krzysztofa, o godz. 18.00
20 maja, Pierwsza Komunia Święta, o godz. 11.00
27 maja, Prymicje diakona Michała Hansa, o godz. 11.00. Serdecznie prosimy o włączenie się w przygotowanie tej ważnej dla naszej wspólnoty uroczystości wszystkie grupy parafialne dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wszystkich parafian.

Zapisy do Szkoły Muzycznej w Krzczonowie do 12 czerwca. Szczegóły w sekretariacie.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni oraz Teatr Nowy w Krakowie zapraszają do projektu dla seniorów 60+ Nowy Wiek Kultury. Spotkanie w ramach projektu – poniedziałek, tj. 7 maja, o godzinie 17.15 w GOKiS.

Objazdowy serwis legalizacji gaśnic zaprasza kierowców na przegląd techniczny gaśnic samochodowych w poniedziałek, tj. 7 maja, na parkingu przy kościele w godzinach od 8 do 16.

Zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych odbędzie się we wtorek, tj. 8 maja. Odpady należy wystawić przy drogach powiatowych i gminnych na Osiedle w Tokarni, na Czarny Potok i na Zawadkę do godziny 8.00.

Zapraszając do udziału w procesji na Skałkę, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, pisze: „Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga (…) dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła”. Niech orędownictwo św. Patrona wspiera nas szczególnie w tym tygodniu.