Dzisiaj przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Po mszach świętych o godz. 7.00 i 9.00 będzie wystawiany Najświętszy Sakrament. W tym czasie zostając dłużej po mszy świętej w świątyni, bądź przychodząc nieco wcześniej na eucharystię będziemy mieli okazję czuwać przed Najświętszym Sakramentem i włączyć się do modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. Prosimy członków grup parafialnych o dyżur w kościele w czasie adoracji, tak, aby nigdy Pan Jezus obecny w Eucharystii nie był sam.

Dzisiaj na mszy św. o godzinie 9.00 pożegnamy księdza Pawła. Przez wstawiennictwo Patronki naszej wspólnoty, Pani Tokarskiej będziemy dziękować Bogu za trwającą ponad 4 lata posługę duszpasterską księdza Pawła w naszej parafii: za mądre słowa, kierowane do nas podczas homilii; opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza, troskę o chorych i cierpiących posługę sakramentalną oraz za pomoc w duszpasterstwie.

Jutro dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną na rzecz dotkniętych cierpieniem.

Niech Maryja Wniebowzięta opiekuje się nami i prowadzi prostą drogą do życia wiecznego w niebie.