Dzisiejszy dzień to wielkie dziękczynienie Panu Bogu za wczorajszą koronację obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Akt koronacji potwierdził żywotność i autentyczność kultu, spontaniczność Waszej wiary i głębokiego przywiązania oraz miłości do Matki Bożej Śnieżnej.

Wierzę głęboko, że nasi zmarli księża proboszczowie: zwłaszcza ks. prałat Jan Mach i ks. kanonik Jerzy Wyporek radują się z nieba razem z nami i wraz z Maryją śpiewają Bogu „Magnificat”. Dziękuję ks. Krzysztofowi i ks. Pawłowi za ich nieocenioną pomoc.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Moniki Pęcek, naszej wolontariuszki podczas Światowych Dni Młodzieży za piękną ilustrację historii obrazu i naszej parafii.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Fuły, Młyny i Przymiarki za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, złożoną ofiarę na kościół, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Tarnów i Florki.

Dziękujemy naszym parafiankom za umycie okien i żyrandoli, odnowienie sedilii, obicie tronu pod herb ks. kardynała, wyprasowanie alb dla kapłanów, a przede wszystkim za piękna i wymowną dekorację obrazu i ołtarza kwiatami.

Bóg zapłać p. Stanisławowi Nawarze za wykonanie tronu i feretronu pod obraz Matki Bożej Śnieżnej, oraz p. Zdzisławowi Bednarzowi za namalowanie pierwszej kopii obrazu Matki Bożej Śnieżnej w koronach, który przekazaliśmy w darze ks. kardynałowi.

Wszystkim asystom i tym, którym należy się podziękowanie, mówimy: Bóg zapłać!

Dziękujemy Kliszczakom, Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, scholi „Śnieżnej Pani”, naszemu chórowi parafialnemu. Szczególne podziękowania należą się Pani Elżbiecie Nawarze, która pięknie przygotowała chór na uroczystość. Na ręce p. Stanisława Wróbla, komendanta OSP Tokarnia składamy podziękowanie druhom-strażakom za pomoc w umyciu okien, oczyszczeniu figur na ołtarzu głównym i zabezpieczeniu uroczystości.

Dziękujemy pocztom sztandarowym, Różom Różańcowym, Arcybractwu Honorowej Straży NSPJ za a wykonane wieńce i ofiarę na kwiaty. Dziękujemy czcicielkom Niepokalanego Serca NMP, członkiniom Arcybractwa Dusz Czyśćcowych, Kołu Przyjaciół Radia Maryja, które zaopiekowało się pracownikami Telewizji Trwam i Radia Maryja. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza i służbie kościelnej: p. Józefowi, p. Stanisławowi i p. Ryszardowi, diakonom i klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego, zwłaszcza naszemu klerykowi Michałowi.

Dziękujemy Państwu Katarzynie i Ignacemu Hanusiakom za sfinansowanie telebimu. Dziękujemy Dariuszowi Hanusiakowi za pomoc w przewiezieniu namiotu i ławek. Państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom za ciasto dla gości. Panu Stanisławowi Filipkowi za przygotowany w piątek posiłek dla kapłanów – spowiedników. Państwu Zofii i Marianowi Surlasom za przyjęcie ekipy technicznej z Torunia na nocleg.

Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wsparli renowację obrazu i przyczynili się do uroczystości koronacyjnej, oraz za złożone ofiary na koronację obrazu MB i ofiarowane złoto na korony.

Dziękujemy o. Ignacemu i ks. Józefowi za przygotowanie parafialnych rekolekcji dla dorosłych i dzieci  przed koronacją obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Wyrażamy wdzięczność dzieciom, młodzieży oraz wszystkim parafianom i przybyłym gościom, za tak liczny udział w tej przepięknej uroczystości.

Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie zbierana do puszek ofiara na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, a będący wyrazem pamięci o wskazaniach św. Jana Pawła II. Po mszy św. popołudniowej ok. 16.15 koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II „Wszystko miłość” w wykonaniu Krzysztofa Bigaja. Zachęcamy do zwiedzania wystawy plenerowej, której mecenasem jest p. Zbigniew Gretka, prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich.

W Krakowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II rozpocznie się uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Po zakończeniu mszy św. z relikwiami Świętego Jana Pawła II – największego obrońcy życia człowieka – wyruszy marsz do kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym.