Dzisiaj ogłoszona przez papieża Franciszka Niedziela Słowa Bożego. W nawiązaniu do prośby wyrażonej na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, aby «jedna niedziela [w ciągu roku] została w całości poświęcona słowu Bożemu, aby zrozumieć niewyczerpalne bogactwo pochodzące z tego nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem», papież Franciszek w Liście Apostolskim Aperuit illis [30.09.2019)] ustanowił III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Fuły za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Przymiarki i Tarnów, które podzieliśmy na 2 części.

Dziękujemy narzeczonym: Annie i Tomaszowi za ofiarę na kościół złożoną przy okazji zapowiedzi przedślubnych.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiarę na kościół złożyli: Z roli: Dział Niżny: rodzina Romaniaków, Marzena i Piotr Rapacz z rodziną, rodzina Zadorów, rodzina Filipków, rodzina Romaniaków, rodzina Tajsów, rodzina Proszków, rodzina Klusków. Z roli Przymiarki: Ignacy Proszek, rodzina Mirków, rodzina Capek, rodzina Bajerków, rodzina Wojtasików. Z roli Tarnów: rodzina Ziółków, rodzina Pawlików, rodzina Hanusiaków, rodzina Korabików, rodzina Czarnotów, rodzina Mleczków i Pachurów, rodzina Romaniaków. Z roli Młyny: rodzina Kucałów i Pachurów, rodzina Makuchów, Paweł Hobot z rodziną, Józef Hobot z rodziną, Anna i Wiesław Pasiowiec.

Z roli Urbany: rodzina Żaków i Filipków, Walenty Kluska z rodziną, rodzina Lenartków, rodzina Pindel, rodzina Bierówków, rodzina Wróblów, Jadwiga i Stanisław Filipek, Jolanta i Jan Worwa, Maria i Henryk Filipek, rodzina Worów, rodzina Żaba, Tadeusz Pęcek, Józef Dyrcz, Władysława Gospodarczyk, Maria i Bogdan Gospodarczyk, Katarzyna i Kazimierz Gospodarczyk, rodzina Łakotów, rodzina Worwów, rodzina Tajsów, Józef Wrona z rodziną, rodzina Korabików, rodzina Gwiżdżów, Edyta i Rafał Gwiżdż, rodzina Hanusiaków i Lenartków, rodzina Gwiżdżów i Swałtków, Helena i Tadeusz Bierówka, rodzina Czarnotów, rodzina Czyszczoniów, rodzina Kocików, rodzina Gwiżdżów, Jolanta i Robert Milewscy.

Z roli Wierdonki: rodzina Kamińskich, rodzina Brzezickich, Rozalia Halek, rodzina Halków, rodzina Makuchów, rodzina Korabików, Maria Wróbel, rodzina Wróblów, Ludwik Hobot, Maria Piaszczak, rodzina Leśniaków i Piaszczaków, Małgorzata Kosek, Cecylia i Stanisław Kluska, rodzina Zembolów i Łopatów, rodzina Proszków, rodzina Muniaków, rodzina Pęcków, rodzina Gieratów, rodzina Barglików, Janina Hobot, Paweł Kowalcze, rodzina Spytkowskich, Anna i Paweł Spytkowscy, rodzina Kiełtyków, Justyna Kowalczyk z rodziną, Anna Korbel, rodzina Burtanów.

Z roli Bierówki: Anna i Władysław Romaniak, rodzina Zembolów, Paweł Bierówka z rodzicami, rodzina Bierówków, Sylwia i Mateusz Słonina, Natalia i Piotr Słonina, Agnieszka i Grzegorz Zębol, rodzina Surlasów, rodzina Korabików, Stanisław Bierówka, rodzina Zębolów, Józef Słonina z dziećmi, Danuta i Józef Romaniak z córką, Mieczysław Bierówka z rodziną, rodzina Korabików, rodzina Hobotów, rodzina Szczepaniaków, rodzina Bierówków, rodzina Słoninów, rodzina Zębolów, rodzina Mirków, Kamil Romaniak, Rafał Romaniak z rodziną. Z roli Bryle: rodzina Kobiałków i Stefaników, rodzina Spyrków, rodzina Ostój, Józef Kluska, Maria i Roman Romaniak, rodzina Jochymików, Edward Bierówka, rodzina Proszków, rodzina Borowych.

Z roli Pod Brzegiem: rodzina Rapaczów.

Pogrzeb śp. Antoniego Polaniaka odbędzie się dnia 28 stycznia br. (wtorek) w kościele p.w. Boskiego Zbawiciela w Krakowie – Zakrzówku. O godzinie 10.30 nabożeństwo różańcowe przy trumnie Zmarłego Kapłana, a o godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa. Ksiądz śp. Antoni zostanie pochowany w grobowcu zakonnym na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie. Wyjazd autokaru z parkingu sprzed kościoła o godzinie 9.00. Zapisy chętnych TYLKO dzisiaj po zakończeniu mszy św. w zakrystii u p. kościelnego. Polecajmy w naszych modlitwach dusze śp. ks. Antoniego, naszego Rodaka.

Wójt naszej Gminy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni zaprasza dzisiaj na godzinę 16. 30 do sali widowiskowej GOKiS na Kliszczackie Kolędowanie oraz finał Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Matko Boża Śnieżna, módl się za nami. Królowo naszych rodzin, módl się za nami. Ucieczko grzeszników, módl się za nami.