Dziękujemy mieszkańcom roli Blychy za posprzątanie świątyni porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców: Osiedla Dolnego, Domu Nauczyciela, Ośrodka Zdrowia, Apteki oraz Szkoły.

Ofiarę na kościół złożyli: Urszula i Leszek Funek; pewna rodzina z Zawadki; Zofia Proszek Róża Matki Boskiej Anielskiej.

W czwartek przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumie odpustowej przewodniczył abp Marek Jędraszewski, arcybiskup metropolita krakowski.

Dziękuję Parafiankom, które w środę przez cały dzień sprzątały świątynię, myły okna i przygotowywały obejście wokół kościoła na uroczystości odpustowe.

Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza, służbie kościelnej: p. Organiście i p. Kościelnemu.

Dziękuję Paniom: Małgorzacie Dziubras i Natalii Trybale za przycięcie krzewów i prace pielęgnacyjne w ogrodzie.

Panu Stanisławowi Pindlowi za poświęcony tydzień ofiarowanej na rzecz parafii pracy, za wykonane prace porządkowe i pomalowanie portali okiennych.

Dziękuję p. Markowi Lorkowi za umycie kostki przed plebanią. Dziękuję panu Piotrowi Pindlowi za bezinteresowną pracę wykonaną przy wyłożeniu płytkami granitowymi schodów na plebanii, od strony kuchni. Dziękuję p. Stanisławowi Nawarze za montaż granitowych elementów schodów przed plebanią.

Dziękuję p. Irenie Lorek za przygotowanie posiłku na plebanii. Państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom za ofiarowany deser w postaci kliszczackich lodów z których obecnie słynie „Cukiernia Hanusiak”. Paniom Annie Hanusiak, Marii Filipek i Zofii Korabik za pyszne, domowe ciasta na stół dla gości. Pani Katarzynie Korzeń właścicielce kawiarni „Korzenna” za przygotowane przystawki i przekąski.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania, uświetnienia i duchowego przeżycia naszej parafialnej uroczystości.

Dziękuję p. Bartłomiejowi Dyrczowi, dyrektorowi Kliszczackiego Centrum Kultury za piękną wystawę plenerową otwierającą III Powiatowy Plener Rzeźby Ludowej w Drewnie, którą mogliśmy podziwiać przy kościele w dniu odpustu.

Dziękuję chórzystom z parafialnego chóru „Mio Dio” pod batutą Łukasza Walczyka. Bóg zapłać wszystkim pocztom sztandarowym; instrumentalistom z orkiestry dętej OSP z dh. Januszem Jędrochą, kapelmistrzem na czele. Na ręce Wojciecha Pęcka, prezesa OSP i Łukasza Wróbla, naszego nowego naczelnika wyrażam wdzięczność Druhnom i Druhom Strażakom za ich obecność w strojach galowych. Dziękuję noszącym figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; Kliszczakom w tradycyjnych strojach regionalnych, oraz wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom.

Wielkie gratulacje kieruję pod adresem pana Ignacego Hanusiaka i Stanisława Nawary, którzy przy okazji odpustu parafialnego, z rąk Metropolity Krakowskiego odebrali Złote Medale Jana Pawła II „Zasłużony dla Archidiecezji Krakowskiej”. Myślę, że nikt w naszej wspólnocie nie ma wątpliwości, że właśnie Ci kolejni, wyróżnieni tym odznaczeniem dwaj nasi Parafianie, są także wielce zasłużeni dla naszej Parafii. Bóg zapłać Wam, za to, co czynicie dla Matki Bożej Śnieżnej i dla nas.

W imieniu dh. Wojciecha Pęcka, prezesa OSP Tokarnia oraz dh. Łukasza Wróbla, komendanta OSP Tokarnia, pragnę podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy z wielkim zrozumieniem i życzliwością oraz otwartym sercem i hojną dłonią wsparli materialne naszą jednostkę OSP Tokarnia. Uzbierano 13.649.50 PLN oraz 10 euro i 20 funtów. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

W następną niedzielę, z racji 3. niedzieli miesiąca składka przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni.

Za tydzień, w niedzielę tj. 15 sierpnia tradycyjnie w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Na mszy św. o godzinie 11.00 w sposób szczególny dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony i chleb, który jest darem nieba. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O podjęcie się roli gospodarza tegorocznych dożynek parafialnych i przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców ról: Bryle, Zagrody, Bierówki i Gębki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Królowej Kliszczackiej na każdy dzień. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach życzymy słonecznej pogody, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.