Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Kończy ona w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Dziękujemy 3. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Bryle i Zagrody, które podzieliliśmy na 2. części.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Łucji Kani; Piotr Chmielarczyk oraz pewna rodzina.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości Sakramentu Bierzmowania.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem: p. Zofii Korabik za wykonanie pięknej dekoracji; ks. Krzysztofa, p. Teresy, p. Stanisława oraz p. Ryszarda. Podziękowania także dla scholi „Śnieżnej Pani” i dla naszego parafialnego chóru „Mio Dio” za uświetnienie uroczystości muzyką i pięknym śpiewem.

Rodzicom młodzieży dziękujemy za dar materialny przeznaczony na dofinansowanie prac związanych z renowacją żyrandoli.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy w tygodniu po mszy św. o 18.00, a w niedzielę o godz. 15.00.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 15.30. Po zakończonej mszy św. odprawianej o godz. 10.00 wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy: przed cmentarzem: mieszkańców ról: Osiedle, Dom Nauczyciela, Leśniczówka, Państwo Kowalikowie. Od strony Więcierzy obok cukierni: mieszkańcy ról: Pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny, Blychy; Obok Remizy: mieszkańcy ról: Perły, Pawlaki, Jątyki, Dziołek, Domy nad Kacprem. Przy dzwonnicy mieszkańcy ról: Parchule i Brzegi.

Zapraszamy Orkiestrę Dętą OSP; nasze Druhny i naszych Druhów-Strażaków w strojach galowych; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; dzieci w strojach komunijnych; poczty sztandarowe; Panie noszące feretrony, figury i różaniec; Kliszczaków w strojach regionalnych i całe rodziny. Zadbajmy o udekorowanie trasy procesji i przyległych do niej domostw.

W ramach oktawy Bożego Ciała od (17 do 23 czerwca) procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w tygodniu o godzinie 17.30. W niedzielę, o godzinie 15.00.

W nabliższą sobotę, tj. 18 czerwca organizujemy wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub u p. Anny Hanusiak.

Natomiast 27 czerwca (poniedziałek) razem z kandydatami, ministrantami i lektorami wyjeżdżamy do Zoltar Parku. Prosimy o zgłoszenie się kilku rodziców chłopców, którzy zapisali się na wyjazd o pomoc w zapewnieniu opieki i bezpieczeństwa podczas naszego wyjazdu.

Dzisiaj, na godzinę 17:00 Dyrekcja KCK oraz „Mali Kliszczacy” zapraszają nas do sali widowiskowej KCK na przedstawienie oparte na hitach światowych i polskich bajek i musicali pt. „Bajeczny Musical”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.