Dziękujemy mieszkańcom roli Luberdy za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Łocki i Pod Lasem.

Ofiarę na kościół złożyli: członkinie Róży Kobiet Wniebowzięcia NMP; Ewelina i Przemysław Jędrzejczyk. Wszystkim, którzy troszczą się o potrzeby naszego kościoła składamy: Bóg zapłać.

Kontynuujemy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na godz. 14.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Adorację poprowadzi schola „Śnieżnej Pani”. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zapraszamy przed Najświętszy Sakrament całe rodziny, a przedstawicieli poszczególnych grup modlitewnych prosimy o wyznaczenie dyżurów od 12.00 do 15.00 przy Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnej akcji „WALENTYNKA DLA MARYSI”. Dzięki Waszym szlachetnym sercom i hojnym dłoniom udało się uzbierać 25.100 złotych; 140 $ oraz 30 euro. Bóg zapłać inicjatorom, pomysłodawcom, osobom zaangażowanym w akcję i pomagającym w jej przeprowadzeniu.

W naszej archidiecezji rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca). W naszej parafii spowiedź święta codziennie: rano – 15 minut przed mszą św., oraz popołudniu od godz. 17.30. Zachęcamy więc, by w trakcie Wielkiego Postu korzystać z Sakramentu Pokuty, by zadbać o godne duchowe przygotowanie do zbliżającego się Triduum Paschalnego.

Od jutra rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie parafialnych rekolekcji wielkopostnych i pojednanie z Bogiem i ludźmi.

W środę rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową msze św. w naszej parafii o godz. 7.00; 9.00; 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00 i Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży. W niedzielę zaś tradycyjnie Drogę Krzyżową odprawiamy po sumie.

Przypominamy, że od Środy Popielcowej rusza druga akcja niesienia pomocy naszym chorym małym Parafiankom: IGUSI i LAURCE. Przez cały Wielki Post składając jałmużnę wielkopostną będziemy zbierać na leczenie i rehabilitację dziewczynek.

Zmarł + Jan Ostój. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godzinie 13.00. Pół godziny wcześniej, o godz. 12.30 odmówimy modlitwę różańcową. Polećmy duszę naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim, życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.