Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Durki za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i złożoną ofiarę na kościół oraz zamówione msze święte: we środę o Boże błogosławieństwo w rodzinach, a w piątek za zmarłych. Dziękujemy nowożeńcom za sfinansowanie zakupu kwiatów, którymi zostały udekorowane ołtarze. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z racji 3. niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy troszczą się o piękno naszej świątyni.

Dziękujemy także jubilatom świętującym porcelanową rocznicę: Anecie i Jackowi za dar materialny złożony na renowację ołtarzy bocznych.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca. 350 lat temu Jezus odkrył przed nią tajemnice swojego Serca i zapragnął w Kościele nowego nabożeństwa ku Jego czci.

Ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przez cały dzień dzieli się z nami Słowem Bożym, przybliżając nam historię nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, zachęcając, abyśmy wciąż odnawiali w naszych sercach relację z Chrystusem.

Po mszy świętej o godzinie 11.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i będziemy mieli okazję, by indywidualnie lub rodzinnie uwielbić Boga i zanieść do Niego nasze prośby za wstawiennictwem św. Małgorzaty Marii Alacoque. Na przygotowanych karteczkach, które znajdują się na stoliku pod chórem – kto ma takie życzenie – może wypisać swoje intencje, które przedstawimy Panu Bogu o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, w trakcie nabożeństwa wstawienniczego do św. Małgorzaty Marii Alacoque. Zapraszamy do modlitwy.

Po mszach świętych, aby pogłębić swoją wiarę, można dzisiaj nabyć książki, pamiątkowe obrazy oraz modlitewniki.

We wtorek uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa małopolskiego.

W ubiegłą niedzielę odbyło się badanie praktyk niedzielnych. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej oraz chętnym do pomocy Parafiankom za przeprowadzenie liczenia wiernych. Liczenie wiernych dla statystycznych potrzeb Kościoła wykazało, że w całej naszej parafii we wszystkich mszach św. uczestniczyło 1593 wiernych, co stanowi (po odliczeniu dzieci do lat 7, chorych i przebywających poza granicą) 53,01 % wszystkich Parafian.

Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Jubilatom oraz nowożeńcom, którzy stanęli wczoraj na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.