Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Kluski za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w sobotę prosimy mieszkańców roli Dziubras Dolny, którą podzieliliśmy na 4 części.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli mieszkańcy ról: Florki, Filia, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny: Teresa i Ryszard Hansowie; Stanisław Cudak; Zofia Hanusiak, Walenty Hanusiak, Piotr Hanusiak, Piotr Zając, Janina Jamka, Stanisław Hobot, Bolesław Filipek, Tadeusz Pustelnik, Justyna i Grzegorz Pustelnik, Ewa i Franciszek Pustelnik, Jolanta i Andrzej Wnęk, Michalina, Anna i Antoni Luberda, Dorota i Janusz Luberda, Marzena i Wojciech Hobot, Bernadetta i Bolesław Luberda, Krystyna i Jan Luberda, Bronisław Luberda z rodziną, Józefa i Zbigniew Wojtasik, Weronika i Krzysztof Muniak, Anna i Franciszek Proszek, Wanda Tajs, Maria i Stanisław Morus, Małgorzata i Józef Zadora, Irena i Jan Pustelnik, Małgorzata i Bogusław Niedpośpiał, rodzina Tobolaków, rodzina Ziembów, Anna i Bogusław Pieron.

Z roli: Dziury, Kocury, Proszki i Fuły: Eugeniusz Dyrcz, rodzina Pieron, rodzina Jabcoń, rodzina Kołodziej, Maria Romaniak, rodzina Korzeń, rodzina Mikołajczyk, rodzina Pieron, rodzina Wróbel, Maria Piaszczak, Józef Luberda, Józef Pasiowiec, Beata i Józef Kiełtyka, Anna i Marek Leśniak, Bernadetta i Tadeusz Leśniak, rodzina Zadorów, rodzina Durków, Maria i Marian Leśniak, rodzina Kaspruk, rodzina Pęcek.

Z roli: Granica i Parchule: Małgorzata i Andrzej Leśniak, Stanisław Jędrocha, Grzegorz Słonina, Antoni Dziubras, Maria i Jan Zapała, rodzina Jamrozik, rodzina Hucisko, rodzina Kowalik, rodzina Drobny, rodzina Lenartek, rodzina Murzyn, Agata i Piotr Kostruch, Zofia i Stanisław Jamrozik, Marianna i Stanisław Hobot, Krystyna Dyrcz z rodziną, rodzina Parszywka, rodzina Rak, Zofia i Roman Dyrcz, Michalina Kostecka, rodzina Syrek, Maria Czyszczoń, Bronisława i Tadeusz Hobot, Małgorzata i Stanisław Filipek.

Z roli: Brzegi i Urbany: Jan Ryszkowski z małżonką, Robert Ryszkowski z rodziną, Ryszard Ciężkowski z rodziną, Stanisław Ciężkowski z rodziną, Jan Bierówka z rodziną, Andrzej Ziembla z rodziną, Bolesław Bierówka z rodziną, Stanisław Radoń z rodziną, Władysław Radoń, Stanisław Nawara z rodziną, Danuta i Jan Flaga, Anna i Janusz Jabcoń, Zofia i Kazimierz Żak, Anna i Czesław Czyszczoń, Katarzyna Filipek z rodziną, Bibianna i Walenty Kluska, Jan Kluska z rodziną, rodzina Luberdów, rodzina Pindel, rodzina Lenartek, Stanisława i Krzysztof Bierówka, rodzina Bierówka, rodzina Wróbel, rodzina Filipek, Katarzyna i Krzysztof Worwa, Maria i Marian Worwa, Dorota i Piotr Żaba, Helena i Józef Dyrcz, Katarzyna i Kazimierz Gospodarczyk, Halina i Jacek Łakota, Zofia Worwa z rodziną, rodzina Tajs, rodzina Worwów, Wiesław i Aneta Worwa, rodzina Korabik, Teresa i Jarosław Gwiżdż, Edyta i Rafał Gwiżdż, rodzina Hanusiaków, Anna i Dominik Lenartek, Helena i Tadeusz Bierówka, Beata i Grzegorz Gwiżdż, Jolanta i Robert Milewscy, oraz z roli Hoboty: Grażyna i Wiesław Filipek, Dorota i Bogdan Hołda.

Dzisiejszą sumę o godz. 11.00 uświetni występ zespołu regionalnego „Majeranki”. Założycielem i kierownikiem zespołu jest dr Dorota Majerczyk, etnolog i folklorysta z wykształcenia, a także miłośniczka kultury ludowej. Kierownikiem kapeli jest Piotr Majerczyk znany muzyk nie tylko na Podhalu. W skład zespołu ,,Majeranki” wchodzą dzieci w wieku od pięciu do czternastu lat z okolicznych miejscowości takich jak Chabówka, Ponice, Rabka Zdrój, Skawa, Skomielna, Rdzawka oraz Olszówka. Obecnie zespół liczy około 80 członków.

Harmonogram kolędy:

4 stycznia – od godziny 8.00: rola Wierdonki

5 stycznia – od godziny 8.00: rola Dziubras Górny i Kostruchy

7 stycznia – od godziny 8.00: rola Osiedle Górne – od Państwa Funek do Państwa Cudak.

8 stycznia – od godziny 8.00: Zagrody i Dziubras Dolny

9 stycznia – od godziny 8.00: Blychy – od Państwa Kowalików; Dom Nauczyciela; Ośrodek Zdrowia, Apteka i zakończenie w szkole.

Dzisiaj po mszach św. ministranci i lektorzy rozprowadzają kadzidło i kredę, które pobłogosławimy w Święto Trzech Króli.

6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie ołtarza w kaplicy Miłosierdzia Bożego przez ks. bp. Jana Zająca, kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zapraszamy do licznego udziału w tej parafialnej uroczystości. W tym dniu przypada rocznica święceń biskupich kard. Franciszka Macharskiego.

Św. Paweł daje przykład modlitwy za innych: „Proszę w nich, aby Pan Bóg (…) dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznawaniu Jego samego”. Niech adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem pomagają nam trwać w takiej modlitwie w ciągu całego Nowego Roku.