Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Gębki za posprzątanie świątyni i złożenie ofiary na potrzeby kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców pierwszej części roli Wierdonki, którą podzieliliśmy na 4 części.

Dziękujemy p. Zofii Korabik i Sylwii Mirowskiej-Ignacok oraz p. Stanisławowi Nawarze za wykonanie corocznej dekoracji adwentowej. Dziękujemy też p. Pawłowi Ignacokowi za poświęcony czas, bezinteresowną pomoc w opracowaniu i przygotowaniu planów oraz projektów technicznych oraz dokumentacji rusztowań, jakie będą potrzebne przy malowaniu naszej świątyni,

Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci zachęcamy do pogłębienia swojej relacji z Bogiem poprzez udział w roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Temat: „WWW.KOM”. Życzymy sobie wzajemnie, abyśmy przez tegoroczne roraty, odkryli najważniejsze prawdy o Panu Bogu i o Jego Miłości do człowieka. Jutro, w czasie pierwszych rorat każde dziecko otrzyma planszę. W kolejnych dniach będą rozdawane naklejki. Dla najwytrwalszych specjalne nagrody!

Członkowie grup modlitewnych dorosłych rozprowadzają świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na wigilijnym stole w naszych domach nie zabraknie tego symbolu pokoju, dobra i miłości.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Podaruj dzieciom radość”.

W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 Godzina Święta. Msza św. wotywna o Eucharystii o godzinie 18.00. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6.30, 9.00, 18.00 i 19.30. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami. Odbędzie się wtedy poświęcenie i wręczenie medalików.

Dziękujemy anonimowym darczyńcom za wsparcie materialne paczek dla dzieci z okazji św. Mikołaja.

Ministranci i lektorzy wzięli wczoraj udział w dekanalnych eliminacjach Mistrzostw Polski Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Wykazali się piękną grą i zdrową rywalizacją. Księdzu Pawłowi i podopiecznym gratulujemy, a rodzicom dziękujemy po pomoc w zorganizowaniu dowozu i za opiekę.

Od 22 do 31 sierpnia chcemy zorganizować obóz dla naszej młodzieży we Włoszech. W programie zwiedzanie Rzymu, Wenecji, Padwy, Asyżu, Monte Casino; spotkanie z papieżem i wspaniałymi zabytkami architektury starożytnej i chrześcijańskie; odpoczynek nad morzem i relaks w największym parku rozrywki Gardelland. Obóz przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Plan wycieczki i więcej informacji u ks. Krzysztofa w zakrystii.

Z powodu niewystarczającej liczby chętnych parafialna pielgrzymka do Lourdes została odwołana.

Po każdej mszy św. pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić na początku wieczerzy wigilijnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć przez okres Adwentu w zakrystii, a dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla służby kościelnej za posługę w parafii. Opłatek to jeden z ważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Tylko pobłogosławiony ma swoje pełne znaczenie, wszakże Wigilia to nie tylko uroczysta kolacja, ale również ważne przeżycie duchowe.