We środę odbył się pogrzeb śp. Marii Bańczak. Polećmy duszę Zmarłej Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Tarnów za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Młyny, Kudły, Kasperki i Kanie. Prosimy uprzejmie o kontakt z ks. Proboszczem odnośnie do dekoracji kościoła i ołtarzy kwiatami oraz z p. kościelnym celem ustalenia harmonogramu prac porządkowych, zwłaszcza wokół świątyni, aby przygotować obejście wokół kościoła przed odpustem. Prosimy, aby wziąć ze sobą stosowne narzędzia.

Jutro wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. W środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. W czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Przed nami odpust parafialny. Aby dobrze duchowo przygotować się do odpustu, We środę (31 lipca) na mszę św. o godz. 18.00 (nowennową) zapraszamy małżeństwa, rodziny i wszystkich, którzy pragną podziękować Matce Bożej Śnieżnej za wszystkie otrzymane od Boga łaski za Jej wstawiennictwem.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 7.00, a po niej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zwana Godziną Świętą do godziny 9.00.
Dodatkowo w tym dniu o godz. 9.00 odprawimy mszę św. dla naszych Seniorów. Zapraszamy do kościoła osoby starsze i samotne. Podczas mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Spowiedź dla chorych od godziny 8.00.

Z racji pierwszego piątku miesiąca msza święta wotywna o NSPJ będzie odprawiona o godz. 7.00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego i litania do NSPJ. Spowiedź rano od 6.45 do 8.00. Wieczorem od godz. 16.00 do 18.00. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja w ciszy. Zapraszamy przed oblicze Jezusa eucharystycznego, aby uwielbić Boga za dar Maryi, naszej Matki, za Jej opiekę nad naszymi rodzinami i naszą parafią. Wieczorna msza święta o godz. 18.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, po niej różaniec wynagradzający za zniewagi i ludzką oziębłość. Na tę mszę świętą i różaniec zapraszamy grupy modlitewne, szczególnie Róże Różańcowe.

W sobotę (3 sierpnia) odwiedzimy chorych w ich domach. Prosimy, aby już dzisiaj – po zakończonej mszy św. – podejść do zakrystii, aby wpisać na listę chorych, których odwiedzać będziemy od godz. 8.00. Prosimy uprzejmie o zadeklarowanie się dwóch kierowców (jednego z Tokarni i jednego z Więcierży). W przypadku braku zgłoszenia się kierowców, prosimy rodziny chorych o zapewnienie transportu kapłana z Najświętszym Sakramentem.
Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00. Obecność obowiązkowa.

W najbliższą niedzielę, tj. 4 sierpnia spowiedź przed odpustem parafialnym. Będzie dodatkowo dwóch kapłanów-spowiedników. Przed każdą mszą świętą – 30 min. wcześniej – będziemy mieli okazję do spowiedzi. Zaplanujmy sobie ten czas i przyjdźmy do świątyni nieco wcześniej, aby skorzystać z dogodnych warunków do spowiedzi.

Podczas sumy, o godz. 11.00 będzie miał miejsce Złoty Jubileusz święceń kapłańskich ks. Bolesława Zadory, Salwatorianina, naszego Rodaka, który dnia 23 maja 1974 roku przyjął święcenia kapłańskie. Przez wiele lat pracował na misjach w najpierw w Tanzanii, a obecnie od 30 lat w Teksasie. W czasie modlitwy z Rodakami: Kapłanami i Siostrami Zakonnymi będziemy wspólnie dziękować za dar powołania z naszej wspólnoty i kapłaństwa ks. Bolesława i 50 lat jego posługi dla Boga i Kościoła. Kazanie okolicznościowe wygłosi o. Ignacy Pawlus SDS. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy dziękczynnej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia i udanych wakacji.

W każdym dniu naszego wypoczynku zadbajmy także o czas na spotkanie z Bogiem.