Dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego.  Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

W następną niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu, przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty o godzinie 17.00. Zachęcamy do udziału w roratach szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych. W trakcie tych adwentowych spotkań będziemy wspólnie odkrywać, jak piękna jest nasza wiara, którą powinniśmy się dzielić, oraz pomagać dzieciom zrozumieć, że każdy ochrzczony jest misjonarzem.

Tegoroczny Adwent zbiega się z początkiem obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski, oraz Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia.

W związku z tym rozpoczęliśmy już prace związane z rozbudową ołtarza w kaplicy Bożego Miłosierdzia o nowe, dwie płaskorzeźby Świętych Apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W ołtarzu znajdą się także relikwiarze z relikwiami I stopnia obojga Świętych. Metropolita Krakowski, Stanisław kard. Dziwisz ofiarował naszej parafii w ubiegłą środę relikwie krwi św. Jana Pawła II. W tej chwili czekamy na pozytywną – mamy nadzieję – odpowiedź na pisemną prośbę, jaką złożyliśmy na ręce Przełożonej Sióstr Matki Bożej Miłości o przekazanie parafii relikwii św. Siostry Faustyny.

Wyrażamy wdzięczność Państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom, za złożony dar materialny – wotum wdzięczności za uratowanie życia – na pokrycie kosztów związanych z zakupem relikwiarza, oraz wykonaniem jednej z dwóch płaskorzeźb.

Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzali świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.” Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczane na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej wspólnocie. Będzie można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie.

Dziękujemy mieszkańcom 5-tej części roli Knapy za posprzątanie świątyni z racji wizytacji kanonicznej naszej parafii, porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. Dziękujemy członkiniom Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa za wykonanie wieńca z bukszpanu i kwiatów, którym udekorowano bramę powitalną. Dziękujemy rodzinom naszej parafii, które wspomogły kuchnię w przygotowaniu obiadu z udziałem biskupa i kapłanów z dekanatu. Dziękujemy służbie kościelnej, scholi dziecięcej i młodzieżowej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, grupie młodzieżowej, liderom ŚDM oraz orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej za uświetnienie uroczystości parafialnej. Dziękujemy także dyrekcji placówek oświatowych za życzliwe przyjęcie biskupa w progach naszych szkół oraz rodzinną atmosferę.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i towarzyszy.

We środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Z radością informujemy, że w ramach eliminacji dekanalnych dekanatu Pcim do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej nasi ministranci zajęli I miejsce, a lektorzy uplasowali się na miejscu II. Gratulujemy.

Nasza schola „Śnieżnej Pani” wzięła udział w sobotę w XXVI Archidiecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej na Podhalu SACROSONG 2015 – „Miłosierni jak Ojciec” i dołączyła do grona laureatów.

Wczoraj odbył się pogrzeb naszej parafianki + Genowefy Żądło. Módlmy się o spokój jej duszy: Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj jej świeci…

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Pani Tokarskiej i dobrego tygodnia.