Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Dzisiejsza składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie.

Dziękujemy Józefie i Marianowi Proszek za dar materialny przeznaczony odrestaurowanie żyrandoli; rodzicom Zuzanny Hanusiak i Róży MB Różańcowej z Więcierży za ofiarę złożoną na kościół.

Dzisiaj, po zakończeniu mszy św. o godzinie 11.00 tradycyjnie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa.

W najbliższą środę, o godz. 17.15 różaniec, a po nim – przed mszą świętą wieczorną – odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci i 19.30. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

Grupa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – EDK Jordanów zaprasza w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na ”Drogę Krzyżową o Zmroku” na Kalwarii Tokarskiej.

Gorzkie Żale o godzinie 15.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” będziemy składając jałmużnę wielkopostną pomagać Rodzicom chorych dziewczynek: IGUSI i LAURKI w zapewnieniu leczenia i rehabilitacji ich córek.

Dziękujemy dzieciom z Koła Misyjnego wraz z p. Bożeną Smolak, ich opiekunką za przeprowadzenie akcji „Pączek dla Ukrainy”. Szczególne podziękowania należą się także P. Marcie i Walentemu Hanusiakom właścicielom „Cukierni Hanusiak” za podarowanie tysiąca sztuk smacznych pączków, a wszystkim naszym zacnym Parafianom i Gościom, którzy włączyli się do tej akcji za ofiarność i hojność.

Dziękujemy także organizatorom zbiórki darów rzeczowych dla uchodźców; wszystkim Darczyńcom; naszym Wolontariuszkom i Wolontariuszom, którzy przez cały ubiegły tydzień, poświęcając bezinteresownie swój czas dyżurowali, sortowali i pakowali do pudeł przyniesione rzeczy, odzież, artykuły przemysłowe i środki czystości. Znowu okazało się, że razem, możemy więcej.

Osoby, którzy mogą przyjąć pod swój dach rodziny pochodzące z Ukrainy, proszone są o zgłoszenie tego faktu w zakrystii, po zakończonej mszy świętej. Dziękujemy tym rodzinom, które zadeklarowały taką pomoc i tym, które już otworzyły drzwi swoich serc i domów dla naszych braci i sióstr z Ukrainy.

Za tydzień, II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą „Ad Gentes”. To Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Po mszach świętych dzieci z Koła Misyjnego będą zbierać ofiary do puszek wspierając uboższych od nas: siostry i braci oraz polskich misjonarzy pracujących na misjach. Dołączyć do grona Darczyńców misji można także wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „Misje”. Więcej informacji o sposobach pomagania misjom znajdziemy na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia, o które zostaliśmy poproszeni:

Dyrektor Przedszkola w Tokarni informuje, że do dnia 17 marca trwają zapisy na rok szkolny 2022/2023. Wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola można pobrać osobiście w przedszkolu lub poprzez stronę internetową przedszkola: www.przedszkoletokarnia.pl.edupage.org.

Ochronne szczepienie psów odbędzie się: 10 marca (czwartek) na Więcierży, a 12 marca (sobota) w Tokarni. Informacje szczegółowe na plakatach w gablocie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.