Dziękujemy mieszkańcom roli Dział Niżny za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za ofiarę złożoną na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról Jurczaki i Kudły, które podzieliliśmy na 2. części.

W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

Renowację ołtarza wsparli: Stanisław Kiełtyka; narzeczeni Joanna Bargiel i Jacek Majerek.

Porządek mszy św. w niedzielę: godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

Na okres wakacji zmienił się porządek mszy św. celebrowanych w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i soboty, msza św. będą odprawiana o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą.

Kancelaria czynna w poniedziałek, po mszy świetej wieczornej i w sobotę od 9.00 do 10.00.

W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną mszą św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiać modlitwę przygotowującą nas do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

W czwartki o godzinie 19.00 oraz w soboty o godz. 10.00 odbywają się próby scholi parafialnej  „Śnieżnej Pani”, podczas których przygotowujemy się do jubileuszowego koncertu z okazji 10-lecia działalności artystycznej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, wakacyjny numer kwartalnika „Staś”.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy obchody XXII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. W sposób szczególny będziemy modlić się za kierowców i podróżujących, zwłaszcza w okresie trwających wakacji. Możemy w tym czasie włączyć się w akcję MIVA Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu – „1 grosz za 1 kilometr – wspierającą zakup samochodu, motoru, rowera czy łodzi motorowej dla misjonarzy pracujących w Tanzanii, Kenii, Burundi i Burkina Faso, Angoli i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Poświęcenia pojazdów dokonamy, w niedzielę 25 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej mszy świętej.

Za tydzień składka przeznaczona będzie na utrzymanie naszego kościoła. Przy tej okazji wyrażamy najserdeczniejsze podziękowania za Waszą stałą troskę o piękno naszej parafialnej świątyni.

Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Piotra Lenartka. Polećmy naszego zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim urlopowiczom życzymy, aby czas wakacji był miłym odpoczynkiem, ale także czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Błogosławionej niedzieli.