Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Znaczenie dzisiejszego Święta wyraził Pan Jezus w słowach: „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy, ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu Moim”. O godz: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to patronalne święto Caritas w całej Polsce. W tym roku obchodzimy je pod hasłem „Dzień dobra”. To okazja, aby pokazać, jak wiele dobra dzieje się wokół nas dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli.

Wyrażamy wdzięczność uczniom ze Szkolnego Koła Caritas, które działa w SP nr 1 pod opieką p. Małgorzaty Majerek; oraz wszystkim, który, w tym ostatnim czasie włączyli się tak licznie w różnego rodzaju akcje charytatywne wspierając naszą lokalną społeczność; zwłaszcza otwierając swoje drzwi domów dla sąsiadów z Ukrainy ale i nasze serca dla tokarskich rodzin. Dla Igusi i Laurki zebraliśmy podczas akcji wielkopostnej „Podziel się miłością” 10.809 zł 100 dolarów amerykańskich i 200 euro. W imieniu Rodziców i dziewczynek, dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje pełne miłości serca i hojne dłonie.

Dziękujemy p. Janowi Budzie za poświęcony czas i bezinteresowny transport żyrandoli do pracowni wyrobów mosiężnych w Krakowie.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kluski za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. i zarazem ostatniej części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Michała Proszkowca; Zofia Kluska i Jan Bielski; rodzina Mirków; narzeczeni: Klaudia Talaga i Artur Durek, Magdalena Jagła i Damian Murzyn oraz pewna rodzina. Bóg zapłać.

Jutro obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty. To dzień imienin abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, którego polecamy Waszym modlitwom.

We wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, biskup i męczennika, głównego patrona Polski.
W piątek – św. św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła; patronki Europy.

W środę po mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy razem z babciami i dziadkami na mszę świętą w piątek na godz. 18.00.

W sobotę, tj. 30 kwietnia o godz. 17.30 rozpoczniemy w naszej parafii pierwsze nabożeństwo majowe procesją wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, Róże z różańcami, Panie noszące feretrony oraz Panów do figury Matki Bożej Fatimskiej i Kliszczaków do baldachimu.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Pęcka i śp. Ludwiki Kuryłek-Marcinkowskiej. Polećmy Zmarłych Bogu i Jego Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Nowożeńcom oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.