Dzisiaj w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie odbywa się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przyjmując dar nowych błogosławionych chciejmy ich naśladować w zawierzeniu życia Matce Bożej i służbie Bogu i człowiekowi.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Domy nad Kasprem, Dziołki i Jątyki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról Durki i Kiełtyki, które podzieliliśmy na 3 części.Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Więcierzy.

W sobotę 25. 09. o godzinie 18.00 młodzieży naszej parafii zostanie udzielony sakrament bierzmowania przez posługę bpa Roberta Chrząszcza. Próba liturgiczna dla kandydatów w najbliższą sobotę 18.09. o godz. 10.00. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów i ich rodzin.Kalendarz liturgiczny

14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

15 września – wspomnienie NMP Bolesnej.

17 września – wspomnienie św. Roberta Belarmina, biskupa i doktora Kościoła. Jest to dzień imienin naszego ks. Proboszcza Roberta. Życzymy za wstawiennictwem Świętego Patrona wielu łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

W piątek po wieczornej mszy świętej zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.


18 września, w sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także dzieci i młodzieży.

W najbliższą niedzielę, tj. 19 września br. o godzinie 17:00 rozpocznie się coroczna tradycyjna Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze. Będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji nowych błogosławionych: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

W tym roku tę Drogę Krzyżową przejdziemy wspólnie z Prymasem Tysiąclecia. Będziemy odwoływać się do jego słów. To one mają być dla nas nie tylko źródłem refleksji i rachunku sumienia, lecz mają nas także zachęcić, abyśmy jeszcze bardziej pokochali Kościół i Ojczyznę. Tej miłości uczył nas przez całe swoje życie bł. Stefan kard. Wyszyński.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki po mszy świętej wieczornej, a w soboty od 9:00 do 10:00.W imieniu Caritas Polska, dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć materialnie 
poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. Bóg zapłać!


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.