Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Eugeniusza Dyrcza. Polećmy Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Jurczaki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zaczyna się okres zwykły. Pozostaje jednak niepisana, wypływająca z naszej polskiej pobożności tradycja śpiewania kolęd aż do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Przy okazji spotkania kolędowego ofiarę na kościół złożyli:

Z roli Durki: złożyli: Jacek Polaniak z rodziną, rodziny Ziębów, Proszków, Wojtasików, Ulmańców i Majów, Zofia Tajs z rodziną, Grzegorz Zadora z rodziną, rodzina Wróblów i Drążyków, Stanisław i Maria Romaniak, Tadeusz i Patrycja Romaniak, Stanisław i Sylwia Romaniak, rodzina Paryłów, Tajsów, Hanusiaków i Żyłów, Chrzanowskich i Kowalików a także dwie rodziny anonimowo.

Z roli Madonie: rodzina Słoninów, Luberdów i Jędrochów, rodzina Pęcków, Jędrochów, Bruzdów i Juszczaków, Pęcków, Krzysztof Pęcek z rodziną, Antoni Pęcek z rodziną, rodzina Dziadkowców, Klusków, Słoninów, Maria Pęcek z rodziną, rodzina Filipków i Słoninów, zadorów i Makusków.

Z roli Kusiki: rodziny Gemzów, Mirków, Dziubrasów, Szczepaniaków i jedna rodzina anonimowo.

Z roli Mizery: rodzina Mizerów, Kaniów, Paweł Pęcek, rodzina Hanusiaków, Stanisława Antosz, rodzina Naskrętów i Dyrczów.

Porządek kolędy w następnym tygodniu

Poniedziałek, 9 stycznia: Polana, Zamki, Hanuski; część roli Knapy: od Państwa Bednarz do Pana Mariana Kluski.

Wtorek, 10 stycznia: Knapy: od Państwa Jurczaków do końca.

Środa, 11 stycznia: Kluski i Szewcy

Czwartek, 12 stycznia: Dział Niżny, Przymiarki, Na Wysokiej, Tarnów

Piątek, 13 stycznia: Jurczaki i Debenosy

Sobota, 14 stycznia: Blychy, Osiedle Dolne (od Państwa Kowalików), Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, Szkoła

Poniedziałek, 16 stycznia: Dziury, Kocury, Proszki i Fuły

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.

Zacnym Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.