Dziękujemy mieszkańcom ról: Polana i Zamki za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Hanuski.

Ofiarę na kościół złożyli: narzeczeni: Sławomir Syrek i Sylwia Hanzel; rodzice Witolda Hobota przy okazji chrztu oraz pewna anonimowa osoba.

Rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Wykorzystajmy dobrze ten czas naszej roratniej wędrówki z Nazaretu do Betlejem dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi.

Dzisiaj po zakończeniu mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W trakcie adoracji do 15.30 będziemy modlić się o dobre przeżycie Adwentu w naszych rodzinach oraz wraz z członkami Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym będziemy prosić o niebo dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Jutro rozpoczynamy Roraty. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 będziemy wspólnie wraz z Maryją i Józefem wędrować do najważniejszego miejsca na Ziemi – miejsca, w którym Słowo stało się Ciałem, do miejsca, gdzie to Ciało objawiło się ludziom.

W Adwencie, w każdą środę Nowennę do MB Nieustającej Pomocy będziemy odmawiali wyjątkowo zamiast różańca o godz. 17.30, czyli przed rozpoczęciem mszy świętej roratniej.

Dziękujemy Zofii Korabik za przygotowanie i aranżację dekoracji adwentowej oraz Stanisławowi Nawarze za pomoc przy jej montażu. Już dzisiaj, uśmiechamy się serdecznie do naszych Parafianki i uprzejmie prosimy o udekorowanie świątyni – po zakończeniu Adwentu oczywiście – na Święta Bożego Narodzenia.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 16.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej do godz. 18.00. Zapraszamy w tym dniu do spowiedzi zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. W piątek spowiedź od 16.30.

Dzisiaj, po każdej mszy św. błogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki można nabywać w zakrystii, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności, a przy okazji formą gratyfikacji dla Służby Kościelnej za całoroczną posługę w naszej parafii.

Są już do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wczoraj w Lubniu odbyły się Eliminacje Dekanalne 27. Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby w Piłce Nożnej Halowej 2021/2022.

Nasza Parafia wystawiła dwie drużyny w kategorii: ministranci i lektorzy młodsi. Drużyna Ministrantów po wygraniu wszystkich meczów w turnieju wywalczyła 1. miejsce i tym samym przeszła do finału rejonowego. Drużyna lektorów młodszych po zaciętej walce zajęła 3. miejsce na podium. Królem strzelców turnieju w drużynie ministrantów został Adrian Milewski.

Wszystkim walecznym piłkarzom dziękujemy za piękna grę zespołową, zaangażowanie na boisku, szanowanie zasad fair play oraz gratulując i życzymy kolejnych sukcesów.

Specjalne podziękowania kierujemy także dla p. Tadeusza Trybały za darmowy transport naszych dzielnych zawodników na turniej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.