Dziękujemy mieszkańcom roli Zagrody za posprzątanie świątyni i ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Bryle.

Dziękujemy p. Stanisławie Słonina za złożoną ofiarę na kościół.

W dniu dzisiejszym z całym Kościołem obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania misyjne i w intencji misjonarzy. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio w imieniu Ojca Świętego Franciszka na ramiona Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nałoży paliusz, który Metropolita Krakowski otrzymał z rąk Papieża 29 czerwca w Watykanie. Polećmy Bogu w modlitwie posługę pasterską Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na mszę św. dziękczynną za 6-letnią posługę w naszej archidiecezji ks. bp. Grzegorza Rysia, który został mianowany przez papieża Franciszka arcybiskupem Archidiecezji Łódzkiej. Będzie ona sprawowana we wtorek, 24 października o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

W sobotę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W Łętowni odpust parafialny.Suma odpustowa o godzinie 11.00. Zapraszamy,

Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15. W niedzielę o godz. 15.00.

Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Jedną z form troski o zmarłych są w naszej parafii tak zwane wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe oraz roczne. Wypominki roczne wyczytujemy (przez cały rok) w każdą niedzielę, przed Mszą św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00.

Do końca października można składać wypominki w kancelarii parafialnej w godzinach od 16.00 do 17.00, oraz pół godziny po mszy św. rannej i wieczornej. Bardzo prosimy, aby na wypominki roczne wpisywać imiona zmarłych z najbliższej rodziny. Za wypominki jednorazowe składamy ofiarę dobrowolną, a za roczne równowartość intencji mszalnej od duszy.

Wójt Gminy Tokarnia informuje o zbiórce odpadów elektrycznych i elektronicznych oraz wielkogabarytowych i niebezpiecznych, która odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 27 października br. Odpady wielkogabarytowe należy wystawić przy drogach powiatowych i gminnych na Osiedle i na Czarny Potok do godziny 8.00. Odpady niebezpieczne i elektrośmieci należy dostarczyć na parking przy Urzędzie Gminy w godzinach od 8.00 do 12.00. Do odpadów wielkogabarytowych – oprócz mebli – zalicza się także opony ale wyłącznie z samochodów osobowych.

Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z redaktorami: Stanisławem Michalkiewiczem, Ireneuszem Lisiakiem i Leszkiem Żebrowskim autorami książki „Zakłamany Holokaust”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 26 października o godz. 19.00 w Sali Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja 1a w Myślenicach.

Planujemy parafialną pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 25 września do 2 października 2018 rku. Szczegółowy plan pielgrzymki z zakrystii. Im wcześniej zostanie zamknięta lista uczestników, tym koszt np. zakupu biletów lotniczych będzie niższy.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej.