W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eleonory Jamrozik. Polećmy duszę naszej Zmarłej Siostry Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Debenosy za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Blychy.

Ofiarę na kościół przy okazji zapowiedzi przedślubnych złożyli: Izabela Luberda i Grzegorz Majerek oraz rodzice Jakuba Wróbla i Bogdana Tadeusza Hobota z okazji chrztu.

Ofiarę na kościół przy okazji odwiedzin chorych złożyli: Zofia Flaga, Jadwiga Cudak, Krystyna i Czesław Kosek, Zofia Hanusiak, Antonina Śliz, Janina Jędroszak, Wiktoria Durek, Maria Piaszczak, Marian Filipek, Aniela Jamrozik, Eleonora Jamrozik, Maria Hobot, Władysława Buda, Jadwiga Słonina, Henryk Filipek, Stefania Hobot, Józef Kluska, Marianna Pęcek. Bóg zapłać.

Dziękujemy także p. Małgorzacie Dziubras, p. Markowi Hucisko oraz p. Stanisławowi Nawarze za poświęcony bezinteresownie czas i pomoc w transporcie kapłana z Komunią Świętą do chorych.

Dziękujemy za pobożny i liczny udział w odpuście parafialnym. Dziękujemy za uświetnienie tej uroczystości: Orkiestrze Dętej OSP Tokarnia, pocztom sztandarowym, Paniom i Panom noszącym feretrony i różańce oraz figurę MB Fatimskiej, dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, Kliszczakom w strojach regionalnych i naszym tokarskim rodzinom oraz Gościom, którzy do nas przybyli z tej okazji. Dziękujemy p. Józefowi Ziębie za piękną realizację i przeprowadzoną transmisję internetową Złotego Jubileuszu, jak i odpustu parafialnego. Dzisiaj p. Józef potrzebuje bardzo naszej modlitwy. Prośmy wiec Uzdrowicielkę Chorych o łaskę zdrowia dla niego.

We wtorek święto NMP Kalwaryjskiej; we środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W czwartek, 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy dziękować za wszystkie Boże dary, które otrzymujemy dzięki pracy rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy i wielu innych ludzi ciężkiej pracy na roli. Tegorocznymi gospodarzami Dożynek Parafialnych, są mieszkańcy ról: Parchule i Brzegi, którym dziękujemy za przygotowanie i organizację tej dziękczynnej uroczystości. Modlitwie dziękczynnej, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie wygłosi i okolicznościowe słowo wygłosi ks. Marcin Będkowski, Salwatorianin.

W sobotę święto św. Jacka, prezbitera i patrona naszej archidiecezji.

Wójt Gminy Tokarnia oraz dyrektor Kliszczackiego Centrum Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Dożynki Gminne w niedzielę 18 sierpnia. Uroczystość rozpocznie msza święta w naszej parafialnej świątyni o godz. 14.00. Po jej zakończeniu udamy się w korowodzie dożynkowym na plac przy Kliszczackiej Zagrodzie, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Szczegóły na plakatach, facebooku oraz stronach KCK i Gminy Tokarnia.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom, a szczególnie nowożeńcom, którzy stanęli wczoraj na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia i udanych wakacji.