Dziękujemy mieszkańcom 5. części roli Urbany za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Hoboty, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy rodzinie Hanusiak; członkiniom Róży Niepokalanego Poczęcia; Justynie i Stanisławowi Dyrcz; Agacie i Stanisławowi Piaszczak oraz pewnej rodzinie za ofiarę złożoną na kościół. Wyrażamy wdzięczność Edwardowi Zadorze za ufundowanie pluszowego tygrysa – kolejnej nagrody dla dzieci uczestniczących codziennie w roratach.

Dzisiaj Święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy świętej o godz. 09.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech ogłosiła Godzinę Łaski dla świata. Co roku 8 grudnia między godziną 12 a 13 można za jej pośrednictwem wypraszać szczególne łaski. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 12.00 do godz. 13.00.

Dzisiaj obchodzimy także z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza parafia włączyła się w modlitwę i zbiórkę ofiar w celu wsparcia materialnego Kościoła katolickiego na Wschodzie.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Jarosława Rudego, byłego proboszcza parafii Świętej Trójcy w Chmielniku, dzisiaj Rektora Seminarium w Kijowie, który przez cały dzień dzieli się z nami świadectwem swojej pasterskiej posługi oraz sytuacją Kościoła katolickiego na Ukrainie. Po mszy św. będziemy mieli okazję wesprzeć dobrowolnym darem serca Kościół na Ukrainie.

Roraty, od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Spowiedź, codziennie podczas adoracji od 17.15. We wtorek zbiórka kandydatów o godzinie 16.30. Ks. Paweł przypomina bierzmowanym o nadchodzącym terminie testu i przygotowaniu się do niego z książeczki pt. „Niezbędnik bierzmowanego”.

Dziękujemy raz jeszcze Janowi Burkatowi; Marcie i Walentemu Hanusiakom oraz Dominikowi Leśniakowi dzięki którym św. Mikołaj mógł rozdać dzieciom 400 paczek ze słodyczami. Bez tych kilku osób o wielkim sercu organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – na czele ze św. Mikołajem i jego Orszakiem za pomoc w organizacji spotkania Świętego Biskupa z dziećmi w naszej świątyni.

Przez cały Adwent rozprowadzamy świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Poświęcone w 1 Niedzielę Adwentu opłatki można nabywać w zakrystii.

W najbliższą niedzielę składka przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Za tydzień, po mszach świętych dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać sianko na stół wielkanocny.

Przypominamy, że Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w każdy trzeci czwartek miesiąca w godzinach od 18.30 do 19.30. Zapraszamy zainteresowanych: m.in. narzeczonych, rodziców dzieci do chrztu i rodziców chrzestnych.

W czwartek odbył się pogrzeb + Anny Romaniak. We wtorek o godzinie 11.00 odbędzie się pogrzeb + Antoniego Luberdy. Polećmy naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.