Przeżywamy czas dziękczynienia za dobro życia i nauki św. Jana Pawła II dla Kościoła i całego świata. Zachęcamy do refleksji i modlitwy inspirowanych osobą wielkiego Rodaka.

O godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

W tygodniu majówka codziennie o godzinie 17.15. W poniedziałki, środy i piątki zachęcamy do udziału w transmisji szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. W tych dniach ks. Krzysztof w ramach nabożeństwa głosi katechezy o mszy świętej dla dzieci pt. „Idziemy na spotkanie z Jezusem”.

Bóg zapłać członkiniom Róży Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, Róży Matki Bożej Kalwaryjskiej, Straży Honorowej NSPJ oraz mieszkańcom ról, które przy okazji zamawiania mszy o urodzaje złożyły ofiarę na kościół; jak również wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, które zostały przekazane osobiście lub poprzez wpłatę na konto parafialne.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania jutro (tj. w poniedziałek) o godzinie 19.00.

Przed nami czas przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Dlatego zgodnie z kolejnym etapem znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania w następujących grupach:

Jutro (18 maja) w poniedziałek na godzinę 09:00 zapraszamy młodzież klas ósmych z Tokarni, a na godzinę 10:00, młodzież klas ósmych z Więcierży.

We wtorek (19 maja) na godzinę 19:00 zapraszamy absolwentów z byłej klasy 8A z Tokarni wraz z absolwentami z byłej klasy 8 z Więcierży (numery od 1 do 10).

W środę (20 maja) na godzinę 19:00 zapraszamy absolwentów z byłej klasy 8B z Tokarni wraz z absolwentami z byłej klasy 8 z Więcierży (numery od 11 do końca).

Spotkanie jest obowiązkowe. Obowiązkowo także przychodzimy w maseczkach i rękawiczkach ochronnych. Na spotkanie prosimy zabrać ze sobą „Dzienniczek Bierzmowanego” oraz długopis.

Przypominany, w piątek o godzinie 19.30 kolejne spotkanie online i katecheza dla bierzmowanych.

Przed nami dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, które przypadają po uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (za tydzień, w niedziele, tj. 24 maja). W związku z brakiem wolnych intencji na mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, już od jutra będziemy odprawiać w tygodniu mszę św. zbiorową o godzinie 16.00 w intencjach: o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, o błogosławieństwo w rodzinach; jak również o wieczne życie dla tych, których z nami już nie ma. Można już zamawiać msze święte w tych intencjach.

W sobotą msze święte niedzielne z kazaniem o godzinie 18.00 i 19.30. Porządek mszy świętych w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 15.30 i 17.00.

Zachęcamy, by korzystać z mszy świętej w ciągu tygodnia o godz. 7.00 i 18.00, cały czas pamiętając o wymaganym limicie uczestników nabożeństw. Spowiedź codziennie rano: 15 minut przed mszą świętą i po południu, od godziny 17.00 do 17.45.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy + Stefanię Makusek. Polećmy naszą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

W liście naszych Biskupów czytamy: „Niech setna rocznica urodzin Papieża Polaka będzie dla nas wezwaniem do braterstwa i jedności. Niech będzie źródłem nadziei i zaufania Miłosierdziu Bożemu”. Błogosławionej niedzieli.