Przygotowujemy się duchowo i materialnie do koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Dziękujemy za modlitwę i za włączenie się do zbiórki złota na korony dla Matki Bożej. Większość osób pragnie pozostać anonimowymi. Dziękujemy więc wszystkim i każdemu z osobna za to piękne świadectwo miłości do Matki Bożej i wdzięczności za Jej opiekę i wstawiennictwo w wielu codziennych sprawach. Zbiórka złota trwa nadal. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Powoli przygotowujemy się także do odpustu. Parafialna uroczystość staje się okazją do wspólnego świętowania. Z tego powodu organizujemy 2 Piknik Rodzinny pod hasłem: „Matko Śnieżna, Pani Tokarska z dziećmi Twymi bądź”. W imieniu własnym, oraz Komitetu Organizacyjnego uroczystości, zwracamy się do wszystkich przedsiębiorców i firm, oraz osób indywidualnych z uprzejmą prośbą o pomoc materialną w organizacji wydarzenia, które będzie okazją do promocji naszej miejscowości, rodzimej kultury i tradycji, jak również wsparciem działań mających na celu pozyskanie środków finansowych na potrzeby związane z uroczystością koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Parchule za posprzątanie kościoła, za kwiaty, oraz za dar materialny od mieszkańców tej roli. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-szej części roli Brzegi, którą podzieliśmy na 2 części.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w trakcie której wsłuchiwać się będziemy w słowa Pana Jezusa, z „Dzienniczka” s. Faustyny. O godz. 19.00 Msza św. za zmarłych. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W kalendarzu liturgicznym jutro wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy. W piatek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Koścoła, a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej). W tym dniu przypada rocznica śmierci bp. Albina Małysiaka.

Przypominamy o obowiązującym wakacyjnym terminarzu godzin mszy św. w tygodniu. Msze św. w poniedziałek, w środę (nowenna), w piątek (msza św. za zmarłych) i w sobotę (wigilia niedzieli) są odprawiane wieczorem, natomiast we wtorek i w czwartek, rano, o godz. 6.30. Wieczorna msza św. została przesunięta na godz. 19.00.

Kancelaria w tygodniu: we środę – po mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 7.30 do 8.30. Intencje mszalne zamawiamy po mszy św. w zakrystii.

W ubiegły poniedziałek w ramach parafialnego projektu „Wakacje z uśmiechem” odwiedziliśmy z dziećmi „Wioski świata”- Park Edukacji Globalnej. Podczas wycieczki dzieci nie tylko zwiedzały osady z różnych części świata, ale także uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. Tak więc staramy się w miarę możliwości łączyć przyjemne z pożytecznym. Dziękujemy opiekunom i wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej wyprawy.

Dziękujemy za świadectwo miłości wyrażone poprzez ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę i wsparcie naszych misjonarzy. Bóg zapłać!

W tekście natchnionym czytamy: „Zechciał bowiem Bóg, aby w Chrystusie znów pojednać wszystko z sobą (…) wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża”. Niech świadomość ceny naszego odkupienia mobilizuje każdego do wierności Bogu w kolejnych dniach wakacji.