W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumę odpustową celebrować będzie ks. prałat Krzysztof Nowak. Kazania w ciągu dnia głosi ks. Daniel z Więciórki. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci.

Dziękujemy mieszkańcom dwóch części ról: Jurczaki, Debenosy, Kudły i Kanie za posprzątanie świątyni, skoszenie trawy, umycie okien i uporządkowanie obejścia wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. Dziękujemy także nowożeńcom: Monice i Maksymilianowi za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o porządki w świątyni mieszkańców trzeciej części ról: Jurczaki, Debenosy, Kudły i Kanie, które podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy p. Grażynie i Wiesławowi Filipkom za ufundowanie dla parafii (z okazji jubileuszu ślubu) pięknego ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej w koronach.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: p. Katarzyna i Ignacy Hanusiak; Janina i Ryszard Ciężkowscy; Janina i Zdzisław Jątyka; ks. Michał Hans; Janina i Tadeusz Pajka; Dominik Leśniak (Firma H.U. „ALDI”); Janina i Zdzisław Jątyka; Edward Zadora z rodziną; Ewa i Bogusław Kawończyk; Małgorzata i Stanisław Gawlak; pewna rodzina z roli Dziubras Dolny; Maria i Mieczysław Zięba; Zofia i Jan Janiccy; Kazimierz Nawara; Anna Pachura; Róża Matki Bożej Anielskiej; Irena i Marek Lorek; pewna rodzina z roli Hanuski; Monika i Tadeusz Zemla. Bóg zapłać.

Przed odpustem odwiedziliśmy naszych chorych w ich domach z Najświętszym Sakramentem. Ofiary na kościół przy tej okazji złożyli: Bronisław Pindel; Antoni Luberda; Józef Tajs; Anna i Stanisław Rpmaniak; Zofia Proszek; Józef Tobolak; Eleonora Jamrozik; Zofia Korzeń; Michalina Kostecka; Zofia Proszek; Józefa Kobiałka; Bolesław Śliz; Ludwik Jątyka; Maria Pęcek; Genowefa Bruzda; Klementyna Filipek; Ryszard Strzeboński; Józef Kiełtyka; Janina Hanusiak; Krystyna Molus; Piotr Chmielarczyk; Michał Hanusiak.

Dziękujemy p. Stanisławowi Wojtasikowi, kierowcy z Więcierży za pomoc w transporcie kapłana z Najświętszym Sakramentem do chorych. Z Tokarni niestety nie było kierowcy. Dziękujemy p. Stanisławowi Nawarze, który pomimo obowiązków kościelnych i osobistych – jak zawsze – chętnie poświęcił swój czas i zawiózł Pana Jezusa z kapłanem do chorych.

Po południu, od godz. 16.30 zapraszamy na plac przy kościele rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Dzisiaj, po każdej mszy św. rozprowadzamy „cegiełki” na rzecz malowania polichromii naszej świątyni. Każda cegiełka bierze udział w losowaniu nagrody głównej, którą w tym roku jest kosiarka spalinowa Husqvarna z napędem. Sponsorem nagrody głównej jest „Mleczek MOTO” z Myślenic. Losowanie nagrody głównej odbędzie się po Koncercie Uwielbienia, ok. godziny 20.00.

Organizację Dobroczynnego Festynu Rodzinnego wsparli: Janina i Jan Buda; Janina i Tadeusz Pajka; Danuta i Adam Brzeziccy; Grażyna i Tomasz Wietrzyk; Tadeusz i Stanisław Gawlak (Firma Produkcyjno-Handlowa „KUDŁA”); pewna rodzina; Jolanta i Jan Worwa; Monika i Tadeusz Jątyka; Teresa i Ryszard Hans; Janina i Zdzisław Jątyka; Ewa i Roman Paryła; Anna i Robert Ptak; Andrzej Romaniak z rodziną; Teresa i Marcin Hanusiak; Piramida Fitness Club.

Nagrody rzeczowe przekazali: Ewa i Bogusław Kawończyk; Małgorzata i Zdzisław Majerek; Katarzyna i Krzysztof Korzeń („Korzenna” Kawiarnia&Bistro); Justyna i Rafał Bierówka; Anna Jabcoń; Monika i Julian Wróbel; Małgorzata Żądło; Bogumiła Makusek; Jolanta i Stanisław Hobot („Przystań Tokarnia”); Pizzeria „Tina” oraz Kompleks Świętokrzyska Polana.

Dziękujemy także p. Józefowi Górce, właścicielowi Firmy „Wędzonka”; p. Janowi Burkatowi, właścicielowi „Starej Cegielni”; Firmie „Jurajska”, p. Józefowi Wróblowi, prezesowi Spółdzielni Gminnej „Samopomoc Chłopska” za rzeczowe wsparcie naszego pikniku. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

Przed nami Dożynki Gminne (12 sierpnia). Msza św. dożynkowa o godzinie 14.00. Z kolei 15 sierpnia odbędą się Dożynki Parafialne. Msza św. dziękczynna w podziękowaniu za plony o godzinie 11.00. O przygotowanie wieńca dożykowego w tym roku prosimy miedszkańców ról: Kusiki, Mizery, Perły, Pawlaki, Dziołek i Jątyki.

Wyjazd dzieci na parafialną kolonię nad morze we wtorek o godzinie 21.00. Autokar będzie podstawiony już o godzinie 20.30.

Pragnienie wypełnienia woli Bożej rodzi pytanie: „Co mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”. Niech kolejny miesiąc wakacyjny pomaga nam w odpowiedzi na to pytanie.