Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dział Niżny za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do NSPJ codziennie o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.

Dzisiaj na mszy św. o godz. 9.00 kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do grona Służby Liturgicznej Ołtarza.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. W czwartek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika, a w piątek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o 6.30, 9.00, 18.00 i 19.30. To dzień imienin ks. Pawła. Polećmy jego osobę i posługę w naszej modlitwie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Trwają prace związane z montażem sztukaterii na ścianach nawy głównej i obręczy kolumn. Ściany nawy bocznej i sufit są już przygotowane pod malowanie. Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym – zwłaszcza w 3. niedzielę miesiąca – wspierają malowanie kościoła z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy p. Marii Piaszczak za ofiarę na malowanie, a narzeczonym: Kindze i Grzegorzowi oraz Jolancie i Bogdanowi za ofiary na kościół.

Dziękujemy mieszkańcom roli Dziury i Kocury za zamówione msze św. o dobre urodzaje i pokój wieczny dla zmarłych z tych ról oraz za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękujemy p. Renacie Lis za ufundowanie nagród dla dzieci i zakup piłek dla ministrantów.

W najbliższy wtorek Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ organizuje wyjazd do Zubrzycy Górnej, do naszego starego, zabytkowego kościółka. Wyjazd o godz. 15.00.

Również we wtorek zostanie wręczona p. Teresie Hans, założycielce i opiekunowi naszej scholi parafialnej „Śnieżnej Pani” nagroda Starosty Powiatu Myślenickiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianie i ochronę kultury.

W imieniu duszpasterzy i całej parafialnej wspólnoty składamy p. Teresie Hans najszczersze gratulacje i wyrazy uznania. Przy tej szczególnej okazji wyrażamy naszą wdzięczność za jej trud, poświęcenie i serce, jakie wkłada w piękną pracę z dziećmi.

Całej scholi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej oraz wstawiennictwa św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Próby scholi odbywać się będą w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy chcą dołączyć do tej grupy.

Od 1 lipca do końca sierpnia w kościele msze św. w tygodniu będą odprawiane o godzinie 19.00. Zmianie ulegają także godziny urzędowania kancelarii: poniedziałek, środa i czwartek kancelaria czynna po mszy św. wieczornej do 20.00. W sobotę zapraszamy od godziny 8.00 do 9.00. Sprawy pogrzebowe przyjmujemy o każdej porze, a sprawy małżeńskie po umówieniu z księdzem.

Dobrej i błogosławionej niedzieli. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.