Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Osiedle Górne za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy narzeczonym Sławomirowi Kołodziejczykowi i Edycie Morus, oraz pewnej parafiance za ofary na potrzeby kościoła.

Dzisiaj, po mszy św. o godz. 15.30 w naszej świątyni wystąpi młodzież z grupy teatralnej, która podczas przedstawienia przeniesie nas do Ojczyzny Pana Jezusa w pielgrzymce po Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy.

Wczoraj w Królewskiej Katedrze na Wawelu odbyło się liturgiczne i duszpasterskie objęcie archidiecezji przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego Modlitwą wspierajmy nowego Ordynariusza polecając jego osobę wstawiennictwu św. Stanisława BiM i św. Jana Pawła II.

Emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz został uhonorowany przez Prezydenta RP najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego. Uroczystość wręczenia orderu odbyła się wczoraj w kapitularzu katedry wawelskiej, bezpośrednio po uroczystości ingresu abp. Marka Jędraszewskiego.

W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, oraz 21. Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o kapłanach i siostrach zakonnych pracujących w naszej parafii i pochodzących z naszej parafii. Z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Msze św. o 6.30, 9.00, 18.00 i 19.30. Prosimy, aby przynieść gromnice wyposażone w okapniki. W ubiegłym roku dwie parafianki przez kilka godzin czyściły ławki z wosku. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30.

Nasz nowy Pasterz pisze: „Być chrześcijaninem znaczy bowiem przyjąć taki sposób myślenia i postępowania, który zdecydowanie różni się od tego, czym i według czego pragnie żyć świat”. Niech każdy z nas czuje się powołany do składania świadectwa wiary, także w czasie ferii zimowych.