Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W parafii przeżywamy dzień rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Wraz z dziećmi dziękujmy za każdy dzień życia sakramentalnego, jako dar Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. z ich udziałem o godz. 11.00.

Dziękujemy rodzicom dzieci, które obchodzą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej za posprzątanie kościoła, dekorację świątyni, jak również za dar ofiarny przeznaczony na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 6-ej, ostatniej części roli Wierdonki.

Dziękuję z całego serca ks. Krzysztofowi, oraz paniom katechetkom za przygotowanie rocznicy I Komunii Świętej.

Wyrażam również wdzięczność pani Teresie i dzieciom ze scholi „Śnieżnej Pani”; panu organiście, panu kościelnemu, oraz paniom katechetkom, za pomoc podczas prób dzieci przed dzisiejszą uroczystością.

Spowiedź przed Bożym Ciałem, codziennie, rano – 15 minut przed mszą św, oraz wieczorem, na nabożeństwie majowym. Dodatkowo we środę od godz. 16.30 do 18.00.

W wigilię Dnia Matki – 25 maja (środa) – zapraszamy wszystkie Mamy na mszę św. wieczorną. Liturgię ubogaci swoim śpiewem schola „Śnieżnej Pani”. Po Mszy św. młodzież z grupy teatralnej spektakl pt. „Róża” dedykowany naszym kochanym Mamom. Zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów oraz dzieci ze scholi wraz ze swoimi Mamusiami.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystisa – Boże Ciało. Za pobożne uczestnictwo w procesji można zyskać odpust zupełny. W naszym kościele Msze święte o 7.00, 10.00, bezpośrednio po tej Mszy św. wyruszy procesja ulicami naszej parafii. Ostatnia Msza Święta w kościele o 15.30. Uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy wg następującego porządku: 1 ołtarz (przed cmentarzem) mieszkańcy roli Osiedle; 2 ołtarz (od strony Więcierży, obok cukierni) Durki i Bugaje; 3 ołtarz (koło GOKu) Gębki; 4 ołtarz (przy dzwonnicy) członkinie Róż Różańcowych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; dzieci w strojach komunijnych – zarówno te, które w tym roku przeżywały swoją Pierwszą Komunię Świętą, jak i dzieci, które obchodzą pierwszą rocznicę Komunii; poczty sztandarowe; panie noszące feretrony, figury i różaniec; 4 kliszczaków do baldachimu, orkiestrę OSP, naszych druhów-strażaków w strojach galowych, Kliszczaków w strojach regionalych i całe rodziny. Prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji. Prosimy także kilku panów strażaków o pomoc Policji w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

Wyrażamy wdzięczność członkiniom Róży Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy; anonimowej osobie, pewnej osobie z roli Dziubras Dolny; pewnej osobie z roli Wierdonki; pewnej osobie – w podziękowaniu za szczęśliwą operację; pewnej rodzinie z roli Jurczaki; pewnej rodzinie ze Śląska; dziecku pierwszokomunijnemu wraz z rodzicami za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Dziękujemy także mieszkańcom ról: Zagrody i Prachule; Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki i Kanie za ofiarę na renowację obrazu przy okazji zamówionej Mszy św. o dobre urodzaje.

Dziękujemy za zamówione Msze św. w intencji o dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść, Boże błogosławieństwo w rodzinach i za zmarłych z ról: Dział Wyżny; Zagrody i Parchule, oraz Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki i Kanie. Terminy Mszy św. można sprawdzić na naszej parafialnej stronie internetowej i facebooku parafii.

W związku ze zmianą godziny Mszy św. wieczornej uległy zmianie godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna: wtorek i środa (po Mszy św. wieczornej) – godz. 18.30 do 19.30. Godziny dostępne na stronie internetowej, oraz wywieszone w gablocie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.