Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie świątyni, umycie okien, skoszenie trawy i porządki wokół kościoła. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci rocznicowych wedle ustalonego porządku. Dziękujemy rodzicom Michała Jabconia za ofiarę na kościół złożoną przy okazji chrztu dziecka.

Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafialnej wspólnocie na mszy świętej o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Krzysztofowi, służbie kościelnej, p. Teresie za przygotowanie liturgii Pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom i dzieciom wyrażamy wdzięczność za złożony dar ołtarza przy tej okazji.

Próby liturgiczne dla dzieci rocznicowych z klas czwartych będą w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.00. Okazja do spowiedzi w każdy dzień w czasie nabożeństwa majowego a w piątek od 17.00.

Jutro, święto NMP, Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 9.00; 18.00 i 19.30.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada rocznica święceń kapłańskich abpa Marka Jędraszewskiego.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przy tej okazji pragniemy podziękować za Waszą stałą troskę o naszą parafialną świątynię. W tym miesiącu ukończone zostaną prace przy aniołkach z bocznych ołtarzy, które zostały wypolerowane i pozłocone, a z początkiem czerwca rozpoczniemy prace renowacyjne przy jednym z dwóch ołtarzy bocznych. Ludwisarnia Felczyńskich podjęła się wykonania tablic mosiężnych, które ozdobią drzwi boczne naszej świątyni, na których zostanie przestawiona historia naszej parafii. Jakiś czas temu odbyło się spotkanie z projektantem naszego kościoła prof. Wacławem Serugą dotyczące możliwości kwestii projektu zadaszenia nad głównymi drzwiami do kościoła.

W następną niedzielę, na mszy św. o godzinie 11.00 będziemy przeżywali rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Ogłoszenie:

Wójt Gminy Tokarnia informuje, iż w dniach od 20 maja do 21czerwca można zapoznać się z projektem ww. zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów etap III i etap IV w budynku Urzędu Gminy Tokarnia, pok. nr 13 w godz. od 8.00 do 14.00. Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest dostępny w wersji elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Tokarnia, w zakładce Konsultacje Projektów / Plan Zagospodarowania Przestrzennego/ 2024 /.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Dzieciom, które dzisiaj przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Pana Jezusa do serca, życzymy, aby były wierne przyjaźni z Jezusem. A Matka Boża Śnieżna niech strzeże ich serc, by zawsze pozostały czyste i piękne.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.