Dzisiaj przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze święte w naszym kościele o 7.00; 9.00; 18.00 i 19.30. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie odprawiamy po mszy świętej wieczornej. Spowiedź codziennie, co najmniej 15 min. przed mszą św. ranną oraz wieczorną.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godzinie 7.00. Po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 7.00. W ramach dziękczynienia modlitwy wynagradzające oraz litania do Niepokalanego Serca NMP.

Od najbliższego poniedziałku, tj. 4 lipca do 31 sierpnia – z racji wakacji – msze św. w naszym kościele będą odprawiane: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę tylko o godzinie 18.00. Nie będzie w tych dniach mszy św. rano! We wtorek i czwartek msze św. będą odprawiane tylko o godz. 7.00. Nie będzie w tych dwóch dniach mszy św. wieczorem!

Kancelaria w wakacje czynna: poniedziałek po zakończonej mszy św. wieczornej, a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

Sprawy pogrzebowe przyjmujemy o każdej porze, a sprawy małżeńskie po indywidualnym umówieniu z księdzem.

Ochotnicza Straż Pożarna w Tokarni ogłasza nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta i chłopców w wieku 13-17 lat do wstąpienia w szeregi naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie organizacyjne: dzisiaj, o godzinie 19.00 w remizie OSP Tokarnia.

Wszystkim życzymy dobrego świętowania.