Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Hoboty i Gwiżdże za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 3. części tych ról.

Dziękujemy rodzicom Zuzanny Pęcek za złożoną przy okazji chrztu ofiarę na kościół oraz Józefie Pęcek za ofiarę przeznaczoną na renowację ołtarza.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej mszy świętej – także na zewnątrz świątyni.

Uroczystej sumie o godz. 11:00 przewodniczyć będzie bp Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Kościół w Niedzielę Palmową będzie otwarty cały dzień! Zachęcamy do nawiedzenia świątyni także pomiędzy wyznaczonymi godzinami mszy świętych.

Podczas każdej mszy świętej kapłani służą posługą sakramentalną w konfesjonale. Jeśli osoby stojące na zewnątrz mają duchową potrzebę skorzystania z Sakramentu Pokuty, proszone są o wejście do środka kościoła i wyspowiadanie się.

Z racji wprowadzonego lockdownu odwołujemy koncert scholi „Śnieżnej Pani”.

Od dzisiaj obowiązują nas wszystkich nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i limity w obiektach kultu religijnego. Dotyczy to również innych wyznań, nie tylko katolików.

Z wielkim bólem serca, ale w poczuciu największej odpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych Parafian msze święte oraz nabożeństwa z udziałem ogółu wiernych (tzw. publiczne) w naszej świątyni muszą zostać ograniczone do max. 55 osób.

Osoby, które nie wejdą do świątyni (z racji przekroczenia limitu) proszone są o pozostanie na zewnątrz kościoła. Prosimy o wyrozumiałość, pokorę i życzliwość. To naprawdę nie nasza wina! Ubolewamy nad tym, ale musimy dzisiaj kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

Rekomendujemy więc i uprzejmie prosimy, aby w poczuciu miłości bliźniego oraz kierując się obywatelską solidarnością ograniczyć do minimum osobisty udział w liturgii i pozostać w domu.

Unikajmy przekornej retoryki, że oto zamykają nam kościoły, chcą nas odłączyć od Boga, że to zamach na naszą wiarę.

Nic bardziej mylnego. Czy zatem, to także zamach na fryzjerów, hotelarzy, restauratorów, czy może także i inne zawody?

Jeśli mamy przerwać transmisję rozprzestrzeniającego się w szalonym tempie w obecnej chwili koronawirusa, jeśli, wprowadzamy na terenie całego kraju twardy lockdown, więcej jeśli zamykamy gospodarkę, to każda z nas i każdy z nas, bez względu na wyznawaną wiarę, czy głoszony światopogląd ma obowiązek dołożenia wszelkich starań, by dostosować się do nowych obostrzeń i zaleceń służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych.

Pamiętajmy, że zgodnie z nadal obowiązującym dekretem abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, nieobecność na mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Korzystajmy w tym czasie z transmisji internetowej. Przy tej okazji dziękujemy p. Józefowi Ziębie za nieocenioną pomoc w realizacji transmisji live z naszego kościoła.

Pragniemy podziękować naszym Parafiankom za podjęcie się wykonania kolorowych kwiatów z bibuły, wykonanie pięknych tokarskich palm i udekorowania ławek, wozu i naszej świątyni.

W ubiegłą niedzielę na operację dla trzyletniego Ignasia Rapacza, naszego małego Parafianina uzbieraliśmy 38.225.10 zł + 75 Euro i 51 dolarów. Pieniądze w całości zostały przelane na konto Fundacji „Mam serce”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny.

Przed nami Triduum Paschalne. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

WIELKI CZWARTEK
TRANSMISJA mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK
O godz. 15.00 – TRANSMISJA Koronki do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.

TRANSMISJA Liturgii Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Prosimy, aby w naszych domach na stole postawić krzyż. Po Adoracji Krzyża w kościele i w naszych rodzinach, zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Za pobożne uczestnictwo w Liturgii Męki Pańskiej i adoracji Krzyża (zarówno w domu, jak i w kościele) można uzyskać odpust zupełny.

Dzieci, które odprawiają pierwsze piątki miesiąca, a są w stanie łaski uświęcającej, nie mogąc z wiadomych i oczywistych względów być w kościele i przyjąć sakramentalną Komunię Świętą, mogą przyjąć Komunię Świętą duchowo.

W Wielki Piątek przez całą noc będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym starając się na osobistej modlitwie odczytać prawdziwy sens śmierci Chrystusa i Jego Zmartwychwstania.

PORZĄDEK ADORACJI CAŁONOCNEJ:

od 21.00 do 23.00 – Więcierża (wszystkie role)
od 23.00 do 01.00 – role: Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle
od 01.00 do 03.00 – role: Wierodnki, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty
od 03.00 do 05.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki
od 05.00 do 07.00 – role: Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysop.
od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny.

WIELKA SOBOTA
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny na zewnątrz świątyni, wokół kościoła: godz. 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 13.00; 13.30; 14.00; 14.30 i 15.00. Przy dobrej woli, każdy nasz Parafianin będzie mógł poświęcić pokarm na stół wielkanocny.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna. Nie będzie raczej Procesji rezurekcyjnej wokół kościoła.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO i DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Aby, jak najwięcej wiernych mogło wziąć udział w eucharystii, dodajemy jeszcze jedną mszą świętą. I tak, w Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Poniedziałek Wielkanocny msze święte w naszym kościele odprawiamy o: 7:00; 9:00; 11:00; 13:00; 15.30; 17:00 i 18:00. Pamiętajmy i weźmy to pod uwagę, że w naszej parafii posługuje tylko dwóch kapłanów. Okażmy życzliwość i bądźmy wyrozumiali.

Mottem naszej wspólnoty parafialnej jest: „Razem, możemy więcej”.

Dzisiaj, tym bardziej powinniśmy być RAZEM, jednomyślni w podejściu do walki z koronawirusem. Walki o zdrowie, a może nawet życie.

Wierzę, że dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei.

Wszystkim Parafianom, a zwłaszcza chorym na Covid-19, którzy, w tych dniach prosili nas o modlitwę, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Śnieżnej i dużo, dużo zdrowia.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej. Błogosławionej niedzieli i owocnego Triduum Paschalnego.