Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.

Uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, dzisiaj o godz. 15.00.

Dziękujemy mieszkańcom 3. i 4. części ról: Hoboty i Gwiżdże za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i złożoną ofiarę od wszystkich mieszkańców tych ról. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców roli Dziury i Kocury. Dziękujemy nowożeńcom za pomoc w dofinansowaniu udekorowania ołtarza kwiatami.

Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a diakonowi Krzysztofowi z Krzczonowa za wygłoszone kazania pasyjne.

Przygotowanie Wielkiego Tygodnia wymagało wiele wysiłku. Bóg zapłać p. Kościelnemu i p. Organiście, którzy tak wiernie i z wielkim poświęceniem służą Panu Jezusowi, Jego Matce i całej naszej wspólnocie. Dziękujemy Paniom za przygotowanie kolorowych palm, którymi został ozdobiony ołtarz główny i nasza świątynia na Niedzielę Palmową. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi „Śnieżnej Pani” z jej opiekunem p. Teresą Hans, chórowi parafialnemu „Mio Dio” pod batutą p. Ewy Kawończyk; p. Januszowi, p. Markowi i p. Wojciechowi za piękny śpiew Męki Pańskiej w Wielki Piątek, za Exultet; za psalmy i komentarze wprowadzające nas w głębię Liturgii; za całą przepiękną oprawę Triduum Sacrum. Wierzymy, że dbałość o każdy szczegół liturgii – zwłaszcza w sytuacji, kiedy musieliśmy ograniczyć do minimum asystę liturgiczną – pozwoliła nam razem, wspólnie przeżyć te wyjątkowe chwile w naszej świątyni i Waszych domach. Dziękuję p. Zofii wraz z córką Sarą oraz p. Sylwii za przygotowanie – jak co roku, od 6 lat – Ciemnicy i wymownego Grobu Pańskiego.

Dzięki życzliwej współpracy z p. Józefem Ziębą mogliśmy w naszych rodzinach uczestniczyć w nabożeństwach poprzez transmisje z naszego kościoła.

Wszystkim wspierającym nasze duszpasterskie wysiłki modlitwą i ofiarą składamy serdeczne Bóg zapłać!

Szczególne podziękowania wyrażamy wszystkim naszym dzielnym i wspaniałym druhom strażakom, za ich Wartę Honorową przez całą piątkową noc i dzisiejszy dzień przy Bożym Grobie.

Bóg zapłać Państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom za wsparcie wypiekami naszych strażaków, którzy pełnili wartę przy Grobie Pana Jezusa.

Na ręce p. Janusza Jędrochy, kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Tokarnia dziękuję za ubogacenie liturgii Wielkiej Soboty i dzisiejszej sumy piękną muzyką.

Dziękujemy Ewie i Romanowi Paryła za ofiarę przeznaczoną na renowację ołtarza.

Rekomendujemy i uprzejmie prosimy, aby w poczuciu miłości bliźniego oraz kierując się obywatelską solidarnością ograniczyć do minimum osobisty udział w liturgii, stosować się do wyznaczonych limitów w kościele i zasad bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że zgodnie z nadal obowiązującym dekretem abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, nieobecność na mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Korzystajmy z transmisji internetowej.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W tym dniu wysłuchamy kazań, które wygłosi ks. prof. dr hab. Robert Nęcek z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła 2 w Krakowie. Po mszach św. będziemy mogli nabyć jego nową publikację pt. „Jan Paweł II. Komunikacja i kultura”, która została wydana z okazji setnej rocznicy urodzin Wielkiego Papieża-Polaka.

Do tej radości paschalnej dołączamy także i radość z powodu odznaczenia, jakie otrzymał przy okazji Złotego Jubileuszu małżeństwa od abp. Marka Jędraszewskiego p. Ignacy Hanusiak. Metropolita krakowski, jak czytamy w uzasadnieniu: „Z wdzięcznością za pełną oddania posługę wspólnocie parafialnej, na wniosek ks. Proboszcza Kanonika Roberta Pietrzyka nadaje Drogiemu Panu Ignacemu Złoty Medal Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej”.

W ubiegłym roku pandemia uniemożliwiła nam wręczenie tegoż odznaczenia podczas parafialnego odpustu. Ten rok również nam tego nie ułatwił. Na prośbę samego zainteresowanego, przesunęliśmy termin uroczystego wręczenia wyróżnienia na czas stosowny.

Przy okazji, w imieniu własnym i całej wspólnoty pragnę raz jeszcze podziękować Państwu Katarzynie i Ignacemu Hanusiakom za ich otwarte wielkie serce i hojne dłonie; za wieloletnie zaangażowanie i wspieranie duchowe, ale i materialne naszej wspólnoty oraz za pokrycie połowy kosztów renowacji ołtarza głównego. Wielkie Bóg zapłać!

W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Anny Barglik. We wtorek o godzinie 11.00 odbędzie się pogrzeb + Haliny Dyrcz. Polećmy nasze Zmarłe Siostry Bożemu Miłosierdziu.

Jan Paweł II, 14 kwietnia 2001 roku powiedział: „Jezus żyje, a my żyjemy w Nim. Na zawsze. Oto jest dar dzisiejszej nocy, która ostatecznie objawiła światu moc Chrystusa, Syna Maryi Dziewicy, danej nam za Matkę u stóp krzyża. Ta Wigilia wprowadza nas w dzień, który nie zna zmierzchu. Dzień Paschy Chrystusa, który dla całej ludzkości jest początkiem nowej wiosny nadziei”.

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć Wam Drodzy Parafianie i Goście, nowej wiosny nadziei, o której mówił w Wigilię Paschalną w Bazylice św. Piotra św. Jan Paweł II. Niech doświadczenie trudności minionych już ponad 12. miesięcy trwającej pandemii, nie gasi w nas ufności, nadziei i ducha, lecz będzie okazją do okazania tym większego zaufania kochającemu Bogu i otwarcia naszych czystych serc na słowa Zmartwychwstałego Pana „Nie bójcie się!”.