Dziękujemy mieszkańcom roli Tarnów za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą, Morgi.

Ofiarę na kościół złożyli Anna i Krzysztof Dzik, Natalia i Adam Bierówka oraz pewna osoba.

Poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Wtorek – wspomnienie NMP z Lourdes i XXVIII Światowy Dzień Chorych. Piątek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Rozpoczynamy tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 15.00. O godzinie 14.00 dzieci ze scholi Śnieżnej Pani zapraszają na adorację wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem całe rodziny, a przedstawicieli poszczególnych grup modlitewnych prosimy o wyznaczenie dyżurów od 12.00 do 15.00 przy Najświętszym Sakramencie.

W przededniu Wielkiego Postu nasza wspólnota parafialna pragnie włączyć się i zorganizować charytatywną pomoc: najpierw dla MARYSI, której stan z dnia na dzień się pogarsza i dla której w tej chwili liczy się każda godzina i każda minuta. Marysia urodziła się 31 stycznia 2019 r. jako zdrowe dziecko. Po kilku miesiącach zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni. Choroba powoduje zanikanie mięśni odpowiedzialnych za ruch, ale także tych, dzięki którym można przełykać i oddychać. Marysia w chwili obecnej utraciła funkcję ssania i połykania. Nie oddycha samodzielnie – robi to za nią respirator. Ale dla Marysi jest wciąż szansa – istnieje specjalna terapia genowa w USA, która jest nadzieją dla Marysi. Wystarczy tylko jedna dawka na całe życie, która zatrzyma powolne umieranie mięśni. Warunkiem podjęcia leczenia jest to, że dziecko nie może przekroczyć drugiego roku życia. Im wcześniej uda się zebrać środki, tym większe szanse dla Marysi na życie.

Parafialna akcja „WALENTYNKA DLA MARYSI” odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 16 lutego 2020 roku. Po każdej mszy św. będziemy mieli okazję „nabyć” słodki upominek dla kochanej osoby i przy tej okazji złożyć także ofiarę na leczenie chorej dziewczynki.

Natomiast od Środy Popielcowej ruszy także druga akcja niesienia pomocy naszym chorym małym Parafiankom: IGUSI i LAURCE. Przez cały Wielki Post składając do jałmużnę wielkopostną będziemy pomagać Rodzicom chorych dziewczynek, którzy otaczając heroiczną miłością i troską swoje dzieci, bez pomocy dobrych i szlachetnych ludzi oraz naszej wspólnoty nie mają możliwości zapewnić leczenia i rehabilitacji swoim chorym córkom. Finał akcji nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia, kiedy poprzez specjalną zbiórkę okażemy nasze miłosierdzie i braterską pomoc naszym małych Parafiankom. Niebawem też na stronie internetowej parafii pojawi się lista najbardziej potrzebnych środków higienicznych, które będzie można przynosić w wyznaczonych dniach i godzinach do salki duszpasterskiej przy plebanii.

Jutro w GOKiS o godzinie 19.00 odbędzie się edukacyjne zebranie mieszkańców na temat odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska oraz programów wspierających gospodarstwa domowe. Szczegóły na plakatach w gablotach.

Prymas Wyszyński uczył: „Ewangelia i krzyż to nie są zabytki, że Kościół to nie archiwum – to aktualne życie!”. Niech przykład i nauka Prymasa Tysiąclecia mobilizują nas w życiu indywidualnym i społecznym.