Dziękujemy młodzieży bierzmowanej i rodzicom, którzy pomagali za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożony dar materialny na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców drugiej części ról Durki i Kiełtyki.

Dzisiaj, w naszej Archidiecezji Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Otoczmy naszymi modlitwami młodzież w naszej archidiecezji oraz w naszej parafii. Za tydzień, w niedzielę po każdej mszy świętej zostanie przeprowadzona dobrowolna kwesta przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie i archidiecezji.

W sposób szczególny modlimy się dzisiaj za młodzież, która wczoraj przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Niech te wspaniałe dary, otrzymane od Ducha Świętego, dodadzą im siły, mądrości i umiejętności i pozwolą im przeżywać każdy dzień życia wspólnie z Bogiem. Droga młodzieży, odważnie i mężnie – nie wstydząc się Boga – wyrażajcie swoją wiarę i wytrwale brońcie jej poprzez dobre słowa i czyny miłości chrześcijańskiej.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi za przygotowanie młodzieży do Bierzmowania, za poświęcony czas i troskę duszpasterską. Dziękujemy Teresie Hans i scholi „Śnieżnej Pani” za ubogacenie liturgii piękną muzyką i śpiewem, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i godnym przeżyciu tej uroczystości.

Dzisiaj także zgodnie w uchwałą Episkopatu Polski odbywa się coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych.

Ofiarę na kościół złożyli uczestnicy XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wśród wyróżnionych zelatorek i zelatorów archidiecezji krakowskiej przez Metropolitę Krakowskiego w dniu wczorajszym złotymi medalami św. Jana Pawła II zostali odznaczeni nasi Parafianie: Maria Piaszczak (od 1981 roku – Róża MB Nieustającej Pomocy); Jadwiga Mikołajczyk (od 1981 roku – Róża MB Wniebowziętej); Franciszek Trybała (od 1986 roku – Róża św. Józefa); Janina Kluska (od 1989 roku – Różaniec Misyjny). Przy tej okazji dziękujemy wszystkim naszym zelatorkom i zelatorom za ich pełną poświęcenia posługę. Już dziś serdecznie zapraszam na spotkanie wszystkie wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii 7 października o godzinie 18.00.

Kalendarz liturgiczny
Poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
Środa – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
Czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.
Piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W piątek rozpoczynamy o godz. 17.15 nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. W tym dniu na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas ósmych przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, o godz. 7.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30. W sobotę o godz. 18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.

Przypominamy, że spowiadamy codziennie, co najmniej 15 minut przed mszą świętą ranną i wieczorną.

W następną niedzielę – jak Pan Bóg pozwoli, a pogoda dopisze – o godzinie 17.00 rozpocznie się tradycyjna Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze.

W tym roku tę Drogę Krzyżową przejdziemy wspólnie z Prymasem Tysiąclecia. Będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji nowych błogosławionych: matki Elżbiety Róży Czackiej i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będziemy odwoływać się do jego słów, które są dla nas źródłem refleksji i rachunku sumienia oraz zachętą, abyśmy jeszcze bardziej pokochali Kościół i Ojczyznę. Tej miłości uczył nas przez całe swoje życie bł. Stefan kard. Wyszyński. W nabożeństwie wezmą czynny udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, a rozważania przy każdej stacji poprowadzą ich nauczyciele.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie gościmy przedstawicieli Trzeciego Zakonu Paulistów, którzy przybywają do nas z Ewangelią na każdy dzień 2022 r. Będzie można ją nabyć wychodząc z kościoła. Mamy nadzieję, że ta akcja – o której za chwilę w kilku słowach opowiedzą nam nasi goście przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, wśród których jest także p. Teresa Hans, opiekunka naszej parafialnej scholi dziecięcej oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.