2 Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

Rozpoczynamy peregrynację miniatur symboli ŚDM w naszej archidiecezji.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części Górnego Osiedla za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców 3-ej części Górnego Osiedla.

Dziękujemy także narzeczonym: Joannie i Bartłomiejowi, oraz ks. infułatowi Jakubowi Gilowi za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła. Dziękuję panu Edwardowi Osielczakowi za prace sanitarne wykonane na rzecz kościoła. Zostały udostępnione toalety w domu duszpasterskim obok dzwonnicy. Prosimy korzystających o pozostawienie po sobie miejsca w czystości.

W ostatnim czasie dzięki ofiarności i pracy naszych parafian dokonaliśmy kilku – mamy nadzieję  – widocznych inwestycji: m.in. iluminacji naszego kościoła i oświetlenia stylowymi lampami drogi procesyjnej wokół świątyni.

W planach – zgodnie z ostatnią wolą śp. ks. kanonika Jerzego, proboszcza i budowniczego  – pragniemy wykończyć filary ozdobnymi ornamentami; wykonać nowe konfesjonały, oraz wyłożyć/pokryć ściany dębową boazerią.

Mamy nadzieję, że z Bożą i ludzką życzliwością i pomocą będziemy w stanie podołać tym nowym wyzwaniom.

Ze względu na wszechobecne błoto wokół plebanii – zwłaszcza w porze deszczowej – i życzliwe uwagi petentów, którzy z trudem docierali do kancelarii, rozpoczęliśmy prace związane z wyłożeniem kostki brukowej wokół plebanii.

Chcemy, ażeby na terenie wokół kościoła, jak i przy plebanii panował ład i porządek. W związku z tym, zamierzamy sprzedać pawie i perliczki… Gdyby ktoś chciał je kupić, albo znał kogoś, kto jest zainteresowany ich kupnem, prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii albo na plebanii.

Bardzo serdecznie zapraszam do pracy przy kościele w tym tygodniu panów: dwóch z Granicy, dwóch z Parchuli oraz z dwóch panów z roli Brzegi.

W poniedziałek ks. proboszcz zaprasza zelatorki wszystkich Róż Różańcowych na spotkanie po Mszy św. wieczornej na plebanii.

We wtorek, po Mszy św. wieczornej Ks. Marcin zaprasza na spotkanie rodziców dzieci 1-szo komunijnych.

W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

Dwa ogłoszenia: na prośbę pana Wójta Gminy Tokarni informujemy, że w dniu 19 kwietnia, o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się zebranie wyborcze mieszkańców Tokarni. Podczas spotkania m. in.: wybór sołtysa Tokarni oraz Rady Sołeckiej.

Szkoła Muzyczna w Czasławiu, filia w Krzczonowie ogłasza nabór do klasy 1-szej na rok szkolny 2015/16. Do cyklu szcześcioletniego przyjmowani są kandydaci w wieku 6-8 lat; do cyklu czteroletniego w wieku 9-16 lat. Szkoła jest bezpłatna i prowadzi naukę gry na różnych instrumentach.

Kandydaci proszeni są o złożenie kwestionariusza i podania w sekretariacie Gimnazjum w Krzczonowie w terminie do 30 maja. Kwestionariusz i podanie można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia tygodnik „Źródło”, w którym znajduje się artykuł o Tokarskiej Kalwarii.

Wszystkim parafianom i gościom serdeczne życzenia, aby w Tygodniu Miłosierdzia prowadziła Was „wyobraźnia miłosierdzia” wobec bliźnich.