Dziękujemy mieszkańcom roli Tarnów za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Przymiarki.

Dziękujemy p. Stanisławowi Pindlowi za wykonanie podstawy pod oświetlenie Figury Matki Bożej, jak również prace porządkowe wykonane bezinteresowanie przy plebanii oraz p. Michalinie Klimas, p. Małgorzacie Dziubras za pomoc w pracach w ogrodzie parafialnym.

Dzisiaj wypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela przed Adwentem. Na mszy świętej o godzinie 9:00 (będzie) miał miejsce obrzęd przyjęcia nowych, sześciu członków do Straży Honorowej NSPJ. Po mszy św. o godz 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni.

W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent. Na mszy świętej o godzinie 11.00 nastąpi uroczyste zaprzysiężenie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. W tym roku dzieci podczas adwentowych Rorat poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.

W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.