Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kluski za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli. Kwiaty na następną niedzielę zostały zamówione i ofiarowane przez narzeczonych, którzy będą w sobotę zawierać sakrament małżeństwa.

Dziękujemy p. Michalinie i Stanisławowi Funek oraz p. Halinie i Antoniemu Dziubras za ofiarę złożoną na kościół.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Komunikacja i miłosierdzie – owocne spotkanie”. Bogu polecajmy ludzi mediów – prosząc o ducha odpowiedzialności – i nas, korzystających z tej formy komunikacji – o ducha roztropności.

Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne odprawimy – o ile będzie ładna pogoda – w następną niedzielę.

W poniedziałek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. razem z rodzicami. Po mszy św. spotkanie organizacyjne.

Z okazji Tygodnia Wychowania zapraszamy w środę wychowawców i nauczycieli na mszę św. wieczorną. Po mszy św. spotkanie na plebanii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Środa – wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika

Za tydzień, w niedzielę, tj. 24 września o godz. 14.00 odbędzie msza św. w 73. rocznicę wak partyzanckich w masywie Kotonia na Zawadce.

Ewangelizacyjny Kurs ALFA rozpocznie się przy parafii w Lubniu 29 września, tj. w piątek, o godz. 9.00. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Po nominacji Ks. bpa Grzegorza Rysia na Arcybiskupa w Łodzi naszą radość łączymy z modlitwą. Niech to duchowe wsparcie umacnia go w przygotowaniach i owocnej pasterskiej posłudze w Kościele Łódzkim.

W poniedziałek odbył się pogrzeb + Anny Cudak. Polećmy w modlitwie naszą zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Św. Paweł przypomina: „Bracia! Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie”. Niech perspektywa wieczności mobilizują nas ku dobru.