Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Fuły za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dziękujemy pewnej rodzinie z roli Kluski oraz Janinie i Tadeuszowi Pajka za dar materialny przeznaczony na renowację ołtarza. Dziękujemy również Elżbiecie i Krzysztofowi Mikołajczykom za ofiarę na kościół złożoną przy okazji chrztu dziecka.

W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

W przyszłą niedzielę przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flagi, aby w ten sposób wyrazić nasze przywiązanie do barw narodowych.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz święto Konstytucji 3 Maja. W imieniu Wójta Gminy Tokarni zapraszamy na mszę świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 13.00.

Z uwagi, iż w maju rząd ma ogłosić „kompleksowy” plan luzowania obostrzeń, decyzję ostateczną odnośnie do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej podejmiemy po jego ogłoszeniu.

Parafian, a zwłaszcza grupy modlitewne, prosimy o codzienną modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodzin o głębokie, religijne i duchowe przeżycie uroczystości pierwszokomunijnych, aby stały się one rzeczywistym spotkaniem z Panem Jezusem – Przyjacielem na całe życie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.