Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas zachętą do głębszej refleksji, ufnej modlitwy, a w Roku św. Brata Alberta okazją do otwarcia na drugiego człowieka, szczególnie tego, który potrzebuje naszej pomocy.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Domy nad Kasprem i Dziołek za posprzątanie kościoła, oraz za złożoną ofiarę. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Kiełtyki.

Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 17.15, a dla młodzieży o godzinie 19.30. W niedzielę, tradycyjnie Droga Krzyżowa po sumie.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Paweł. Składka przeznaczona na światło, kwiaty i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa msza święta.

Udziałem w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środy i piątki, podczas różańca, pół godziny przed mszą św. wieczorną okazja do spowiedzi świętej.

Przyszła 2. Niedziela Wielkiego Postu – zwana „Ad Gentes” – obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiary dla misjonarzy i misjonarek (naszych rodaków) pracujących na misjach. Po mszach św. przed kościołem odbędzie się dobrowolna kwesta z przeznaczeniem na ten cel.

We wtorek, w salce w domu parafialnym będzie możliwość zakupu strojów i akcesoriów pierwszokomunijnych. Rodziców i dzieci z Więcięrży zapraszamy na godz. 17.30, a z Tokarni na godz. 18.30.

We wtorek także, o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać na próbę chóru. Specjalne zaproszenie kierujemy do Panów, którzy śpiewają basem.

Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Tokarni ogłasza zapisy dzieci do przedszkola w wieku 3,4,5 i 6 lat na rok szkolny 2017/2018. Nabór dzieci do przedszkola trwa do 21 marca br. Zainteresowani rodzice proszeni są o złożenie „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola”. Wnioski wraz z załącznikami można pobrać zarówno w sekretariacie przedszkola, jak również ze strony internetowej.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia w Tokarni ogłasza zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły do 21 marca br. w godzinach od 8.00 do 14.30.

Pani Zofia Janicka, sołtys Wsi Tokarnia ogłasza, że od 6 do 15 marca w godzinach od 8.00 do 10.00 w strażnicy będzie przyjmować podatki rolne.

Szkolenie rolników dotyczące zmian zarówno w dopłatach dla rolników, jak również w ubezpiczeniach rolniczych będzie miało miejsce 8 marca (środa) o godz. 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Nasza parafia wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu zapraszają do Konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Szczegóły na facebooku parafialnym, oraz facebooku GOKiS.

I jeszcze jedno, bardzo ważne ogłoszenie: Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego podajemy do publicznej wiadomości, iż Michał Hans, nasz parafianin, alumn piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, dnia 8 maja 2017 roku ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu. Zachęcamy całą parafialną wspólnotę do modlitwy w intencji Michała, oraz o nowe powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego z naszej parafii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której wiele artykułów pomoże pogłębić wiarę i życie duchowe oraz wiedzę o Kościele.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.