Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kluski za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliśmy na 3 części.

Dziękujemy narzeczonym: Elżbiecie Adamus i Rafałowi Filipek za ofiarę na kościół.

W modlitwie łączymy się z księdzem proboszczem, który wraz z delegacją naszej parafii uczestniczy w 25. Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzisiaj także rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania – „Maryja Wychowawczynią Pokoleń”.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. We wtorek zapraszamy na spotkanie o godz. 16.00 chłopców chcących wstąpić w szeregi ministranckie.

Środa – wspomnienie św. Jan Chryzostoma, bpa i dra Kościoła

Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Piątek – wspomnienie NMP Bolesnej. Z racji trzeciego piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 msza św. za zmarłych. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na mszę św. o godz. 19.30. Po mszy św. krótkie spotkanie w kościele z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Sobota – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, bpa. W sobotę o godz. 9.00 próba scholi parafialnej, a o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka dla ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze. Rozpoczęcie przy pierwszej stacji.

Do wieczności odeszła Anna Cudak. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00, o 14.30 różaniec w intencji zmarłej.

Św. Paweł prosto określa program życia chrześcijanina: „Bracia: Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością”. Niech dzisiejszy Akt Zawierzenia pomaga nam realizować to zadanie.