Dzisiaj Dożynki Gminne. Początek o godz. 14.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Tokarni. Od dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczynają się uroczystości ku czci NMP Kalwaryjskiej.

Informacja, o którą nas prosili pątnicy kalwaryjscy z Tokarni: W piątek, tj. 16 sierpnia o godz. 8.00 na placu przed klasztorem rozpoczynają się dróżki kalwaryjskie. Tam, w tym miejscu należy szukać grupy z Tokarni.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Gębki za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. i zarazem ostatniej części tej roli.

Wszystkich, którzy wpisali się na listę chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w listopadzie prosimy o zabranie z zakrystii kart uczestnictwa, wypełnienie ich i odesłanie do Komisariatu Ziemi Świętej.

Dziękujemy pewnej osobie z roli Kostruchy za ofiarę na malowanie kościoła. Bóg zapłać.

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby kościoła. Już dzisiaj dziękujemy za Waszą stałą opiekę duchową i wsparcie materialne.

Dziękujemy całemu Parafialnemu Komitetowi Organizacyjnemu; druhnom i druhom z OSP Tokarnia – współorganizatorom tegorocznego pikniku; osobom, którzy pomagały strażakom za poświęcony czas, determinację i ogromne zaangażowanie w organizacji tego wydarzenia o charakterze religijno-kulturalnym, któremu co roku przyświeca jakiś szczytny cel. Dziękujemy wszystkim sponsorom, ofiarodawcom i darczyńcom za wasze wsparcie duchowe i pomoc materialną. Szczegółowe podziękowania zostały zamieszczone na facebook’u oraz stronie internetowej naszej parafii.

Informujemy, że całkowity dochód z Parafialnego Pikniku Rodzinnego (ze sprzedaży losów, przychody z gastronomii oraz pozostałych stoisk, jak również wpływy z licytacji) wyniósł po odliczeniu kosztów organizacyjnych: 25.543.46 zł. i zgodnie z zapowiedzią został przekazany na rzecz jednostki OSP Tokarnia, która obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej informuje, że z cegiełek, które były rozprowadzane z okazji jubileuszu strażacy uzbierali: 27.300 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszych dzielnych strażaków.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w odpuście parafialnym: pocztom sztandarowym; orkiestrze dętej OSP Tokarnia; noszącym figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; strażakom w strojach galowych; Kliszczakom w strojach regionalnych, oraz wszystkim Parafianom i zacnym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Odjazd autobusu z dziećmi, które wyjeżdżają na parafialną kolonię letnią nad morze z parkingu przed kościołem, jutro o godzinie 21.00.

Na drodze do wieczności pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Kluskę. Polecajmy Miłosiernemu Bogu naszą Zmarłą Siostrę.

Niech orędownictwo Maryi pomaga nam w postawie zaufania Bogu. Błogosławionej niedzieli.