Dziękujemy mieszkańcom ról: Polana, Zamki i Hanuski za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy nowożeńcom za dofinansowanie zakupu kwiatów. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trójcy Najświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. a naszej archidiecezji. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po zakończonej mszy św. W niedzielę o godzinie 15.00.

Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem, która wypada tradycyjnie w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej, w tym roku będziemy je obchodzić dnia 8 czerwca. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 15.30.

Zapraszamy Orkiestrę Dętą OSP; naszych Druhów-Strażaków w strojach galowych; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; dzieci w strojach komunijnych; poczty sztandarowe; panie noszące feretrony i różaniec; panów do figury Matki Bożej Fatimskiej; Kliszczaków w strojach regionalnych i całe rodziny. Prosimy o udekorowanie okien domów na trasie procesji. Prosimy także naszych Strażaków o pomoc Policji w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych.

Msze święte o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach polowych będą odprawiane podczas wieczornych mszy świętych (poza niedzielą) w Oktawie Bożego Ciała od 9 do 15 czerwca.

W przyszłą niedzielę, na mszy św. o godz. 11.00 młodzieży naszej parafii zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Bezpośrednio niezainteresowanych uroczystością uprzejmi prosimy o wybranie innej godziny mszy św. i pozostawienie świątyni młodzieży, jej świadkom, rodzinie i bliskim.

Wójt Gminy Tokarnia oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego serdecznie zapraszają na kolejną edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy. W niedzielę 11 czerwca rozpoczynamy wędrowanie od Urbaniej Góry. Zbiórka przed Urzędem Gminy w Tokarni o godz. 9.00j. Następnie wyjście na Urbanią Górę, gdzie o godz.11.00 zostanie odprawiona msza święta. Na zakończenie mały poczęstunek dla wszystkich wędrowców.

Wójt Gminy Tokarnia ostrzega przed przypadkami podszywania się pod pracowników Urzędu Gminy ze strony osób odwiedzających Państwa domy i oferujących wymianę pieca lub jego kontrolę. Urzędnicy Gminy przeprowadzając kontrole obligatoryjnie muszą okazać stosowne imienne upoważnienie. Wszelkie sprawy związane z dofinansowaniami do wymiany pieca załatwiamy w Urzędzie Gminy. Apelujemy szczególnie do osób starszych o ostrożność i dokładną weryfikację osób, które nawiedzają Państwa domy oferując pomoc w tym zakresie. Wszystkie sytuacje budzące Państwa niepokój, prosimy natychmiast zgłaszać pod numer telefonu alarmowego „112” lub do Urzędu Gminy

Szkoła Muzyczna pierwszego stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 16 lat. W dniach od 12 – 14 czerwca o godzinie 16 odbędą się przesłuchania w Szkole Podstawowej w Krzczonowie. Nauka w szkole jest BEZPŁATNA

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.