Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Madonie za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Kusiki. Dzień sprzątania, ze względu na obecność Ikony proszę ustalić z p. kościelnym.

Dziękujemy naszym stałym Parafiankom i Parafianom za poświęcony bezinteresownie czas i demontaż szopki betlejemskiej oraz dekoracji bożonarodzeniowej.

Bóg zapłać Róży Kobiet Matki Bożej Gromnicznej za złożoną ofiarę na kościół.

W najbliższy piątek, tj. 11. lutego o godz. 16.00 przybędzie do naszej parafii Ikona Świętej Rodziny. Czas nawiedzenia będzie okazją do ufnego zawierzenia naszych rodzin Świętej Rodzinie, a także do modlitwy o świętość naszych tokarskich rodzin.

O godzinie 17.00 rozpoczniemy różaniec. Będziemy się modlić w intencji naszych rodzin i całej parafii.

O godzinie 18.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Zapraszamy całą naszą wspólnotę: dzieci (zwłaszcza przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej); młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania; samotnych, jak również małżeństwa i całe rodziny.

Zachęcamy do uświetnienia tej uroczystości parafialnej: Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia, chór „Mio Dio”, delegacje i poczty sztandarowe oraz Kliszczaków w strojach regionalnych.

Po mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej modlitwy. Pierwszy dzień peregrynacji Ikony w naszej parafii zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu.

12 lutego, sobota, drugi dzień peregrynacji wygląda następująco:

godz. 07.00 – Msza święta z kazaniem ogólnym

godz. 08.00 – Różaniec – prowadzą: Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP

godz. 09.00 – Msza święta dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pół godziny przed rozpoczęciem mszy św. dla chorych od godz. 8.30 okazja do spowiedzi

godz. 11.00 – Czuwanie dla dzieci (zwłaszcza pierwszokomunijnych) i młodzieży – prowadzi schola „Śnieżnej Pani” i młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania

godz. 12.00 – Pielgrzymka Rodzin z Ośrodka Duszpasterskiego MB Ostrobramskiej w Więciórce. Msza św. z udziałem Pielgrzymów z sąsiedniej Parafii w Więciórce pod przewodnictwem ks. Zdzisława Tokarskiego, proboszcza

godz. 13.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na adorację zapraszamy narzeczonych, małżeństwa i rodziny, słowem wszystkich. O czuwanie przed Najświętszym Sakramentem podczas adoracji – według ustalonego z Zelatorami harmonogramu – prosimy: Róże Różańcowe, Apostolstwo Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym, Koło Przyjaciół Radia Maryja.

O godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnamy Ikonę, przekazując ją do Parafii Wspomożycielki Wiernych w Dobczycach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W związku z koncepcją zagospodarowania terenów nadrzecznych pod nazwą „Kliszczacki Trakt” (centrum Tokarni do mostu u Gębki) Wójt Gminy Tokarnia zaprasza mieszkańców na konsultacje z projektantem. Spotkanie odbędzie się 7 lutego (poniedziałek) o godz.19.00 w Kliszczackim Centrum Kultury w Tokarni.

Zapraszamy w niedzielę 13 lutego w godzinach od 8.30 do 12.00 do Przychodni w Krzczonowie wszystkich którzy mogą oddać najcenniejszy dar dla innej osoby, jakim jest krew. Akcja „Pomaganie wchodzi w krew. Twoja krew moje życie” będzie prowadzona przez nasz regionalny punkt krwiodawstwa z Myślenic. Wszystkie szczegóły na stronie Przychodni.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Pasiowiec. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.