Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.

Dziękujemy mieszkańcom roli Bryle za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz ofiarę złożoną od całej roli na renowację ołtarza. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Zagrody. Ołtarz zobowiązali się przyozdobić kwiatami narzeczeni, którzy za tydzień, w sobotę staną na ślubnym kobiercu.

Ofiarę na renowację ołtarza złożyli: rodzina Jędrocha z roli Granica; Stanisław Kowalcze z rodziną; nowożeńcy Teresa i Paweł Zapała; Agata i Marek Bogdańscy. Bóg zapłać.

Dzisiaj składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim hojnym Parafianom za stałą troskę o piękno naszej świątyni.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00. Podczas nabożeństwa różańcowego codziennie modlimy się w intencji obrony życia.

Z tej właśnie okazji, dziś, po mszy świętej o godzinie 13.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. Adoracja w intencji obrony życia do godziny 15.00.

Spowiedź święta jest codziennie, 15 minut przed mszą świętą poranną i 15 minut przed nabożeństwem różańcowym, czyli o godz. 17.00. Przypominamy, iż nie spowiadamy przed i na pogrzebie. Zazwyczaj termin pogrzebu zapowiadamy kilka dni wcześniej, jest więc odpowiednio dużo czasu, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i zadbać o stan łaski uświęcającej. Oczywiście rozumiemy pojedyncze przypadki i wyjątkowe sytuacje (np. jeśli ktoś z rodziny wrócił z zagranicy), ale i w tym przypadku można w dniu pogrzebu, przed mszą świętą poranną przyjść do spowiedzi. Zgodnie ze zwyczajem, przed pogrzebem składane są intencje pogrzebowe w zakrystii i bywa, że jeden kapłan (drugi zazwyczaj jest w szkole, lub ma inne wyznaczone obowiązki) nie może być w dwóch miejscach jednocześnie: i w zakrystii i w konfesjonale. Tym bardziej, iż niekiedy przyjmowanie intencji kończy się wraz z momentem rozpoczęcia mszy pogrzebowej.

Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszym modlitwom polecamy lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny, który walczy w szpitalach jednoimiennych na pierwszej linii frontu ze śmiercionośnym wirusem, ratując zdrowie i życie naszych bliskich.
Wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 16:30.
Czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W tym dniu Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, czyli zdecyduje, czy wolno zabijać chore dzieci nienarodzone. Dziękujemy wszystkich, którzy włączyli się do modlitwy w intencji obrony życia, oraz módlmy się w tym dniu szczególnie o światło Ducha Świętego: mądrość i o odwagę dla sędziów Trybunału.

Od wczoraj – jak wiemy – zmieniły się zasady obowiązujące w czerwonej strefie, dotyczy to także uroczystości religijnych, w których może uczestniczyć nie więcej niż 1 osoba na 7m2, a uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nos (z wyjątkiem osób sprawujących kult).

Dekret w tej sprawie wydał arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Czytamy w nim: „Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania”.

Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym wiernych Parafian, którzy w sposób bezpieczny pragną uczestniczyć w eucharystii oraz, aby dostosować się do obowiązujących restrykcji dodaliśmy w niedzielę dwie dodatkowe msze święte: o godzinie 13.00 oraz 17.00. Nowy porządek mszy świętych obowiązywać będzie aż do odwołania!

Nowe zasady w czerwonej strefie są bardziej rygorystyczne, niż do tej pory, ponieważ mają na celu jak najszybsze opanowanie tempa wzrostu nowych zachorowań. Musimy więc solidarnie wszyscy razem stosować się do obostrzeń i na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii. Pokora, troska o siebie i miłość bliźniego niech nas łaczą i pomagają nam w przetrwaniu tego trudnego czasu.

Zakażony COVID’em jest także m.in.: o. Ignacy Proszek, nasz Rodak, który prosi nas o modlitwę.

Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych (jednorazowe lub roczne) można składać od jutra, codziennie w zakrystii po mszy świętej. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy, aby imiona zmarłych wypisywać drukowanymi literami, w mianowniku, wedle koligacji rodzinnych. Np.: + Jan Kowalski, żona Aniela, córka Maria, syn Stanisław.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: + Tadeusza Mizerę; + Józefa Gawlaka i + Bolesława Pierona. Polećmy naszych Zmarłych Braci Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z modlitwą.