W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Dzisiaj także Dożynki Gminne. O godz. 14.00 uroczysta Msza św. Dożynkowa. Po Eucharystii przemarsz korowodów dożynkowych i przentacja wieńców. O godz. 17.30 koncert Ilony Bylicy wokalistki Teatru w Stodole z Myślenic. Podczas występu usłyszymy piosenki lat 70-tych i 80-tych z repertuaru Anny Jantar.

Dziękujemy mieszkańcom 4-ej części roli Urbany za posprzątanie kościoła, porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. O porządki prosimy mieszkańców 5-ej części tej roli.

Jutro – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Dożynki Parafialne. Na sumie o godzinie 11.00 poświęcenie wieńca dożynkowego, który przygotowali w tym roku mieszkańcy ról: Dziubras Górny, Kostruchy i Madonie. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto obowiązkowe, a więc Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

Jutro także, po każdej Mszy św., będziemy rozprowadzać losy-„cegiełki”. Każdy los oznaczony numerem bierze udział w loterii podczas festynu, który odbędzie się w następną sobotę, tj. 20 sierpnia. Rozpoczęcie festynu ok. godziny 16.00. Zakupując taką „cegiełkę” przede wszystkim wspieramy materialnie nasze przygotowania do koronacji obrazu, a przy odrobinie szczęścia możemy wygrać QUADA ufundowanego przez salon samochodowy RM FILIPOWICZ. Losowanie nagrody głównej odbędzie się przed koncertem zespołu „Trebunie-Tutki” ok. godziny 19.00.

Po koncercie dalsza część losowania podczas której oprócz nagrody głównej będzie można wygrać także wiele ciekawych nagród „pocieszenia”, m.in.: rower górski ROMET, spalinową piłę łańcuchową marki STILL, tablet, kompaktowe cyfrowe aparaty fotograficzne marki: NIKON i KODAK; komplet zastawy stołowej; zestawy kosmetyków; bilety wstępu do Term w Bukowinie Tatrzańskiej, w Szaflarach, w Chochołowie; bilety wstępu do Rabkolandu, do Muzeum Narodowego w Krakowie, do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach; bilety wstępu na sierpniowe spektakle do Teatru „Rabcio”, bilety rodzinne do Parku Rozrywki w Inwałdzie; czy lot szybowcem.

Na scenie przy kościele zatańczy dla nas i zaśpiewa zespół „Kliszczacy”, będziemy mogli podziwiać występ naszej orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, wysłuchać piosenek retro z repertuaru Eugeniusza Bodo w wykonaniu Krzysztofa Bigaja i radosny koncert naszej scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”, która w tym roku obchodzi 5-lecie swojej działalności.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Na placu przed przedszkolem będą dmuchane zjeżdżalnie i zamki, stanowiska malowania twarzy i plecenia warkoczyków; przy plebanii uczestnicy Ośrodka Wsparcia Społecznego będą prowadzić warsztaty dla dzieci, a ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej będą przeprowadzać kursy udzielania pierwszej pomocy. Będzie także można wziąć udział w ćwiczeniach druhów-strażakow z OSP Tokarnia, oraz zasiąść za kierownicą nowego samochodu strażackiego.

Będzie grochówka, kiełbaski z grilla, Koła Gospodyń Wiejskich i członkinie Arcybractwa NSPJ będą częstować domowymi ciastami.

Całość dochodu z festynu zostanie przeznaczona na uroczystości związane z koronacją obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Z racji festynu mszę św. w sobotę odprawimy o godzinie 6.30. Wyjątkowo nie będzie mszy św. o godz. 19.00.

Dziękujemy za ofiary przeznaczone na kościoł: p. Janinie Jurczak z roli Przymiarki, rodzicom Julity z okazji jej chrztu, oraz narzeczonym: Annie Marnik i Michałowi Klusce z racji zapowiedzi.

Wyrażamy wdzięczność p. Elżbiecie Paluszek z Bielska-Białej, p. Jadwidze Utrata z Krakowa, rodzinie Pasiowiec z roli Młyny, Gabrieli i Dominikowi, Halinie i Antoniemu Dziubrasom, oraz wszystkim anonimowym ofiarodawcom za przekazane złoto i ofiary materialne przeznaczone na koronację.

We środę Święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej. W piątek Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w trakcie której wsłuchiwać się będziemy w słowa Pana Jezusa, z „Dzienniczka” s. Faustyny. O godz. 19.00 Msza św. za zmarłych. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na potrzeby kościoła.

Jeszcze raz w imieniu druhów-strażaków z OSP w Tokarni wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy mają swój osobisty wkład w zakupie specjalistycznego średniego samochodu strażackiego ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Dzięki pozyskanym funduszom, oraz dzięki waszemu wsparciu już od wtorku w garażu naszej remizy stoi nowy samochód. Oby nie często musiał z niego wyjeżdżać.

Na drodze do wieczności pożegnaliśmy: śp. Józefę Koper. Polećmy naszą Zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Ksiądz Kardynał w swoim słowie napisał: „Niech hasło Światowych Dni Młodzieży: ‘Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią’ będzie dla nas drogowskazem na dalsza drogę życia”. Niech kolejne dni wakacji będą nas utwierdzały w łasce tych słów.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i miłej niedzieli.