Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi abp Marek Jędraszewski, arcybiskup metropolita krakowski.

Na mszach świętych o godzinie 7.00; 9.00 i 15:30 kazanie głosi o. Roman Rusek, Kapucyn z Tenczyna.

Po każdej mszy świętej z racji odpustu tokarskiego, zgodnie z wielowiekową tradycją błogosławieństwo dzieci.

Towarzystwo Miłośników Skomielnej Czarnej i Bogdanówki rozpoczyna w dniu dzisiejszym III Powiatowy Plener Rzeźby Ludowej w Drewnie.

Otwarciu pleneru towarzyszy plenerowa wystawa prac rzeźbiarzy z terenu powiatu myślenickiego na placu przy kościele.

Oficjalnego otwarcia pleneru po uroczystej sumie odpustowej, dokona Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski; Ksiądz Robert Pietrzyk, Proboszcz naszej parafii i Dziekan Dekanatu Pcim; Józef Tomal, Starosta Powiatu Myślenickiego; Marek Kluska, Wójt Gminy Tokarnia oraz Bartłomiej Dyrcz, Dyrektor Kliszczackiego Centrum Kultury.

Uroczystość uświetnią występy zespołów regionalnych: Kliszczacy oraz Młodzieżowego Zespołu Kliszczacy z Tokarni.

Tematem przewodnim tegorocznego pleneru są fantastyczne postacie z legend kliszczackich. Plener potrwa od 5 do 9 sierpnia w Ekomuzeum Bogdanówka Bogdanówka.

Wszystkim zacnym Gościom, którzy nawiedzili naszą świątynię z racji odpustu oraz naszym Parafianom, którym patronuje na co dzień Matka Boża Śnieżna składamy najlepsze życzenia połączone z modlitwą: wielu Bożych łask, dużo zdrowia oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Dobrego świętowania.