Dzisiaj przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Dziękujemy mieszkańcom Domu Nauczyciela, Ośrodka Zdrowia, Apteki oraz Szkoły za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Osiedle, którą podzieliliśmy na 3. części. Z racji przypadającej w sobotę Uroczystości Wniebowzięcia NMP prosimy o posprzątanie kościoła w piątek od godziny 7.30.

W środę 5 sierpnia nasza parafia przeżywała odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej, połączony ze Złotym Jubileuszem 50-lecia kapłaństwa naszego Rodaka o. Ignacego Proszka.

Dziękujemy scholi „Śnieżnej Pani”; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; orkiestrze dętej OSP; noszącym figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; strażakom w strojach galowych; Kliszczakom w strojach regionalnych, oraz wszystkim Gościom przybyłym na tę uroczystość i naszym Parafianom.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Złotego Jubileuszu oraz uczczenia Czcigodnego Jubilata, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w pięknej liturgii, którzy zadbali o oprawę muzyczną oraz za liczny i pobożny udział w uroczystości.

Bóg zapłać narzeczonym: Karolinie i Robertowi, Natalii i Kamilowi, Joannie i Mareinowi, Kindze i Dominikowi; oraz Róży Matki Boskiej Anielskiej; naszym chorym, których odwiedziliśmy przed odpustem z Najświętszym Sakramentem oraz Złotym Jubilatom: Marii i Janowi Ryszkowskim za ofiarę złożoną na kościół.

Dziękujemy Dariuszowi Hanusiakowi za udostępnienie fadromy wraz z operatorem i wyrównanie, wyplantowanie i niwelację terenu pod instalację fotowoltaiczną i parafialny ogród.

Kalendarz liturgiczny
Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
Czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W tym dniu wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na godzinę 16.00 na ostatnie już spotkanie z księdzem Pawłem.
Piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika
Sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny. Msze święte, jak w niedzielę. Na każdej mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu na mszy świętej o godzinie 9.00 będziemy dziękować Bogu przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej za piękną, trwającą ponad 4 lata posługę duszpasterską księdza Pawła w naszej parafii. Ksiądz Paweł z woli Biskupa Ordynariusza powraca do swojej diecezji legnickiej. Jego osoba, postawa i posługa w naszej wspólnocie na stałe wpisują się na kartach historii naszej parafii i mam nadzieję, pozostaną na długo w naszych sercach i wdzięcznej pamięci.
Z dnia na dzień padają rekordowe ilości zakażeń od początku epidemii w naszym kraju, także w Małopolsce. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z wielką pokorą i należytą odpowiedzialnością przestrzegają zasad sanitarnych; dbają o zakładanie maseczek w świątyni i dezynfekują ręce wchodząc do świątyni.

Przypominamy, że w poniedziałki, środy, piątki i soboty, msza św. odprawiana jest w naszym kościele o godzinie 18.00. A we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą.

Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Ojczyzny.

Po każdej mszy świętej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do następnej mszy św. W tym czasie będziemy mogli zostając na dłuższą chwilę w świątyni lub przychodząc nieco wcześniej na eucharystię czuwać przed Najświętszym Sakramentem i włączyć się w do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy. Prosimy członków grup parafialnych o dyżur w kościele w czasie adoracji, tak, aby nigdy Pan Jezus obecny w Eucharystii nie był sam.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:
Niepubliczne Przedszkole i Żłobek w Skomielnej Czarnej informuje, że do dnia 14 sierpnia przyjmuje zapisy na rok 2020/21. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu podanym na ulotce wywieszonej w gablocie kościelnej. Zapisy w siedzibie przedszkola w Naprawie 541.