Dziś pierwsza niedziela lipca. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Lipiec jest miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

W czasie wakacji Msza św. w tygodniu odprawiana jest wieczorem o godznie 18.00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

We środę, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

W sobotę, Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Dziękujemy mieszkańcom roli Chlebierzówka za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w następnym tygodniu prosimy mieszkańców roli Molusy.

Dziękujemy narzeczonym: Krzysztofowi i Elżbiecie za ofiarę na kościół; jak rownież rodzicom Franciszka, Martiny i Emilii Katarzyny za dar materialny złozony przy okazji chrztu ich dzieci.

Dziękujemy p. Andrzejowi Hanusiakowi za pocięcie, nieodpłatne udostępnienie suszarni i transport desek lipowych na plebanię, które zostaną wykorzystane do wykonania ozdobnych ornamentów na filarach w naszej światyni.

Dziękujemy p. Ignacemu Hanusiakowi za ofiarę na kościół, oraz rodzinom Zadorów i Wojtasików z roli Łocki, oraz p. Wandzie Tajs z roli Przysop za złożone ofiary z racji nawiedzenie ich domów przez symbole Światowych Dni Młodzieży.

Dnia 12 lipca organizowana jest Pielgrzymka Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.30, powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Zgłoszenia przyjmują: p. Janina Hobot z roli Wierdonki i p. Maria Ziółko z roli Tarnów.

W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Eugeniusza Łabiaka, kapłana Archidiecezji Lwowskiej, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kutach na Ukrainie. Ks. Eugeniusz – kapłan pochodzenia polskiego – przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże, dzielił się z nami doświadczeniem duszapsterskiej posługi na Wschodzie i nieśmiało prosił nas o wsparcie materialne.

Po Mszach św. przed kościołem będzie można do puszek złożyć ofiarę na cele remontowe kościoła w Kutach.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali z roli Debenosy i Kasperki: Danuta Pachura, Agniszka Wróbel, Danuta Jugowiec, Franciszek Bierówka, Piotr Makusek, Antoni Mirek, Krystyna Romaniak. Dziękuję również rodzinom Winter i Fita za skoszenie trawy i porządki w ogrodzie przed plebanią.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy po dwóch mężczyzn z roli Bluchy.

Wszystkim życzymy dobrych wakacji, przeżytych radośnie, bezpiecznie, ale i w stanie Łaski Uświęcającej. Razem z błogosławieństwem, przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia.