Dziękujemy mieszkańcom 6. części roli Knapy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, udekorowanie ołtarzy kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy, mieszańców ról: Polana, Hanuski i Zamek.

Dziękujemy mieszkańcom roli Osiedle za przygotowanie 1. ołtarza; mieszkańcom ról: Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Lipki i Koty za przygotowanie 2. ołtarza; mieszkańcom ról: Granica, Parchule i Brzegi za wystrój 3. ołtarza, oraz zamówioną mszę św. i złożoną ofiarę na kościół; oraz członkiniom Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym za 4. ołtarz.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w udekorowanie trasy procesji eucharystycznej, oraz za przystrojenie swoich domów.

Wyrażamy wdzięczność: orkiestrze dętej OSP; naszym druhom-strażakom w strojach galowych; dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; paniom niosącym feretrony, figury i różaniec; Kliszczakom w strojach regionalnych, oraz rodzinom z naszej parafii.

Dziękujemy także Panom Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, jak również naszym strażakom za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu ruchu drogowego.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła o godz. 17.30. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek poświęcimy wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. W tym dniu będziemy modlić się także o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

Po zakończeniu oktawy nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiali codziennie przed mszą św. wieczorną o godzinie 17.30.

Dziękujemy mieszkańcom roli Kluski, jak również wszystkim rolom, które zamówiły msze św. o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracach polowych, zachowanie od klęsk żywiołowych i pokój wieczny dla zmarłych rolników z tych ról, oraz za złożoną ofiarę na kościół. Terminarz mszy św. wywieszony w gablocie.

Dziękujemy Marcie i Rafałowi Kołodziej za ofiarę na kościół złożoną przy okazji chrztu dziecka.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada także wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i potrzebnych darów nieba na każdy dzień.