Dzisiaj w Kalwarii Zebrzydowskiej ma miejsce XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, w każdym kościele w Polsce odczytywany jest List Pasterski KEP przed beatyfikacją Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Dziołek, Jątyki i Domy nad Kacprem.

Ofiarę na kościół złożyli rodzice Julii Nieckuli przy okazji chrztu.

W ubiegłą niedzielę odbył się Koncert Uwielbienia „Sił przybędzie, gdy zaufamy Mu”, którym podsumowaliśmy 10 lat działalności scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”. Słowa uznania kierujemy pod adresem p. Teresy Hans, założycielki i opiekunki scholi; za jej determinację, wielkie zaangażowanie oraz bezinteresownie poświęcony czas. Dziękujemy scholi za piękny występ; zaproszonym muzykom za akompaniament: Małgorzacie Bajerek, Aleksandrze Hanusiak, Zuzannie Jantos, Rafałowi Gościejowi oraz Sławomirowi Jantosowi. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego koncertu: Bartłomiejowi Dyrczowi, dyrektorowi KCK; Wojciechowi Pęckowi, Józefowi Ziębie i Sylwestrowi Jamrozikowi. Wyrażamy wdzięczność naszym darczyńcom: Marcie i Walentemu Hanusiakom za przygotowanie słodkich upominków z okazji jubileuszu.

Kalendarz liturgiczny
8 września, we środę obchodzimy święto Narodzenia NMP.

Zmieniły się także godziny urzędowania kancelarii parafialnej. We wtorki i czwartki kancelaria będzie czynna po mszy świętej wieczornej, a w soboty od 9:00 do 10:00.

W najbliższy piątek, tj. 10 września na mszę świętą o godz. 18:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania (po klasie ósmej) wraz z Rodzicami. Po mszy spotkanie organizacyjne w kościele.

W imieniu br. Andrzeja, dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć materialnie misje i pracujących w nich polskich misjonarzy.

Na prośbę Caritas Polska we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej dzisiaj przeprowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Stanisława Łopaty. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.