W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ludwiki Tobolak. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Madonie za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy całej roli za udekorowanie ołtarza kwiatami. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców Kusiki i Mizery.

Ofiarę na kościół złożyli: mieszkańcy ról: Kiełtyki, Durki i Bugaje, tegoroczni gospodarze Dożynek Parafialnych, którym dziękuję za dożynkowy kosz pełen płodów ziemi: warzyw, owoców, ziół i kwiatów; tradycyjny korowód dożynkowy oraz ceremonię dożynkową oraz Anna Filipek.

W imieniu swoim własnym oraz Komitetu Organizacyjnego VII Charytatywnego Parafialnego Festynu Rodzinnego pt. „Razem możemy więcej”, pragnę podziękować wszystkim firmom, przedsiębiorcom, oraz osobom indywidualnym, którzy wsparli materialnie i rzeczowo organizację tegorocznego Pikniku.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji tego pikniku, jak również wszystkim pięknym i szlachetnym ludziom dobrej woli, bez których wsparcia, pomocy, zaangażowania i pracy nie udałoby się nam zorganizować tego dobroczynnego, parafialnego wydarzenia. Bóg zapłać.
Po raz kolejny udowodniliśmy sobie wzajemnie, że „Razem możemy więcej”.

W poniedziałek, wspomnienie Piusa X, papieża. We wtorek, wspomnienie NMP Królowej. We środę, wspomnienie św. Róży z Limy. W czwartek, święto św. Bartłomieja, apostoła.

W czwartek, tj. 24 sierpnia na prośbę rodziny Magdaleny Osielczak, o godz. 20.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Magdy, o łaskę powrotu do zdrowia. Po mszy św. przez całą noc, w naszym kościele będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższą sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. z aktem zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej o o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30.

Przypominamy, że w naszej parafii powstaje wspólnota dla małżeństw, której celem jest pomoc małżonkom drodze do świętości. Informacje bliższe znajdziemy na plakacie w gablocie i u ks. Krzysztofa.

Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Tokarni serdecznie zaprasza na XV Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Tokarnia. Zawody rozpoczynają się w sobotę 26 sierpnia o godzinie 14.00 na stadionie Beskid Tokarnia. W zawodach wezmą udział wszystkie jednostki OSP z naszej Gminy oraz strażacy ze Słowacji.

Przybądźmy rodzinne na stadion, aby dopingować naszej jednostce OSP Tokarnia i zobaczyć, jak sprawdzają się nasi Druhowie w rywalizacji, gdzie nie ma presji ratowania ludzkiego życia czy dobytku.

Wójt Gminy Tokarnia Marek Kluska oraz Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal serdecznie zapraszają na XXIII Dożynki Powiatowe do Tokarni w niedziele 27 sierpnia. Uroczystości rozpoczynamy o godz. 13:00 mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Następnie nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac rekreacyjny przy stadionie GKS Beskid Tokarnia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Szczegóły dożynek na plakatach, facebooku, oraz na stronie Gminy i Kliszczackiego Centrum Kultury . Zapraszamy.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.